Dni Teatru w Tarnobrzegu

Tarnobrzeski Dom Kultury i Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych ?Fram? zapraszają w dniach 19-20 marca na maraton teatralny przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W ciągu 2 dni publiczność obejrzy 7 przedstawień o zróżnicowanej stylistyce i konwencji: od bajek i monodramu, po teatr poezji, teatr tańca i teatr autorski.

19 marca (sobota) 
– Grupa Teatralna ?Żaczek? Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu ?Księżniczka na ziarnku grochu? godz. 15.00 sala kameralna TDK 

– Klasa III Szkoła Podstawowa nr 6 w Tarnobrzegu ?Festiwal bajek? godz. 16.00 sala kameralna TDK.
Dzieci w ramach zajęć artystycznych w Tarnobrzeskim Domu Kultury , przygotowały widowisko teatralne, w którym spotykają się popularne bajki, a więc: ?Kaczka- Dziwaczka?, ?Kot w butach?, ?Czerwony Kapturek?, ?Jaś i Małgosia? oraz ?Smurfy?. Całość ładnie spleciona kwestiami Wróżki, a także muzyką i baśniową dekoracją. 

– Teatr ?ZAMIAST? Ośrodek Działań Artystycznych ?Dorożkarnia? w Warszawie  ?Smok mieszka w kuchni? godz. 17.00 sala widowiskowa TDK.
Młodzi aktorzy poprowadzą widzów do zagadkowego miejsca z niezwykłymi postaciami przebywającymi tam z bardzo niejasnych powodów. Ich egzystencja sprowadza się jedynie do wykonywania przedziwnych zadań, wymyślonych przez smoka. Bohaterowie opowieści wędrują przez nieokreśloną przestrzeń i odkrywają swoje zamierzenia, charaktery i pragnienia chcąc wyjaśnić sens swojej obecności w tym zagadkowym świecie. 

– Studio Tańca i Ruchu ?Fram? ?Krzyk? godz. 18.30 sala widowiskowa TDK.
?Krzyk? to muzyczno-taneczne przedstawienie tematyką nawiązujące do motywów śmierci i przemijania. Podkreśla rolę czasu w życiu ukazując w sposób liryczny szacunek do cierpienia i nieodłącznej części życia jaką jest śmierć. Scena spowita mrokiem, tajemniczość a także siła tańca oraz narracji przekazu sprawiają, że spektakl w pełni oddaje emocje, które towarzyszą przemijaniu, rozmyślaniu o kruchości życia i istnienia. Poprzez taniec i śpiew tancerze i wokaliści uzewnętrzniają emocje, o których trudno mówić w dzisiejszych czasach, ale robią to w sposób niezwyczajny i zjawiskowy.

20 marca (niedziela)
– Młodzieżowy Teatr Amatorski Tarnobrzeskiego Domu Kultury monodram: ?Shirley Valentine? Willy Russel godz. 16.30, sala widowiskowa TDK.
Bohaterka monodramu, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą), od lat wiedzie życie kury domowej i żony: pierze, gotuje. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje marzenia. Jednak pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie? 

– Teatr ?ZAMIAST? Ośrodek Działań Artystycznych ?Dorożkarnia? w Warszawie ?12 drabin? godz. 17.00 sala widowiskowa TDK.
W metafizycznej przestrzeni, gdzieś pomiędzy życiem, śmiercią i być może kolejnym życiem spotykają się bohaterowie spektaklu-muzycznej opowieści o ich losach – nieskończonym ciągu zdarzeń, odczuć i emocji, które pomimo, że nie zawsze zdają sobie z tego sprawę, mają wpływ na wszystko i wszystkich dookoła? 

– Teatr Słowa Tarnobrzeskiego Domu Kultury ?Nasze drogi nigdy się nie kończą? godz. 18.00 sala kameralna TDK.
Scenariusz przedstawienia powstał z 24 najpiękniejszych wierszy lirycznych XX wieku. Spektakl rozpisany ba trzy głosy jest poetycką opowieścią o miłości, tęsknocie, samotności, przemijaniu, niemożności pogodzenia się z czasem, który mija? Spektakl dedykowany pamięci Krzysztofa Kolbergera. Serdecznie zapraszamy do udziału w tarnobrzeskim święcie teatru.

Na wszystkie spektakle wstęp wolny.