Kolejna promesa na usuwanie skutków powodzi

Tarnobrzeski samorząd otrzyma blisko trzy miliony złotych w ramach programu pomocy na usuwanie skutków powodzi.

Jest to już kolejna milionowa dotacja przyznana dla miasta Tarnobrzeg, które znalazło się wśród osiemnastu gmin najbardziej poszkodowanych w wyniku ubiegłorocznych powodzi.

Dziś do Prezydenta Miasta dotarła wiadomość o przyznaniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejnej promesy na usuwanie skutków powodzi. Dofinansowanie w wysokości dwóch milionów 950 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na kontynuację remontu budynków wielofunkcyjnych na osiedlu Wielowieś (przychodnia, budynki mieszkalne, dom osiedlowy, biblioteka), odbudowę budynku OSP na osiedlu Wielowieś, a także odbudowę Przedszkola w Zakrzowie i Przedszkola nr 18 w Sobowie.

– Jest to kolejna dobra informacja, która z pewnością ucieszyła nie tylko mnie, jako Prezydenta Miasta, ale także wielu tarnobrzeżan. Mija blisko rok od tych dramatycznych wydarzeń, które zniszczyły dobytek setek mieszkańców, a także mocno uszkodziły infrastrukturę miasta. Po miesiącach ciężkiej pracy Tarnobrzeg powoli odbudowuje się. Nadal jednak potrzebne są pieniądze. Dlatego cieszy mnie to, że ministerstwo rozumie, jak wielkie są szkody i jak wielkich pieniędzy potrzeba na odbudowę miasta. Zgodnie z obietnicami będę zabiegał o każdą możliwą dotację, dzięki której będziemy mogli sprawnie usuwać skutki ubiegłorocznych powodzi  ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Info: UM.