Brązowy medal na Hungarian Open 2011

10 marca 2011 roku  w Eger rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier w Tenisie Stołowym – Hungarian Open 2011, w których wzięli udział dwaj zawodnicy na wózkach z IKS Tarnobrzeg, Reprezentanci Polski Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka.

Z Węgier nadeszła miła wiadomość dla kibiców Maćka i Krzyśka o zdobyciu przez nich brązowego medalu w turnieju drużynowym w klasie startowej 4.  Jest to kolejny sukces ty zawodników, którzy od ponad pięciu lat zdobywają medale dla Tarnobrzega i teraz również kolejny medal dla  Reprezentacji Polski.

Wózkersi z Tarnobrzega pokonali reprezentantów gospodarzy Józsefa Kis-Juhasza i Janosa  Dollensteina 3:0 oraz drużynę mieszaną rumuńsko – włoską  Petru Ifrosa, Daniele Paone również 3:0.
Ulegli natomiast drużynie Hiszpańskiej w składzie  Miguel Rodriguez Martinez, Francisco Lopezo Sayago 1:3 oraz drużynie Niemieckiej Dietmarowi Koberowi i Wernerowi Burkhardtowi 0:3.
Turniej drużynowy składa się z dwóch gier singlowych i debla, jeżeli mecz jest dalej nie rozstrzygnięty to rozgrywa się jedną lub dwie gry singlowe.

Udziałem w tym zawodach rozpoczęli oni rywalizację w turniejach eliminacyjnych do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012.
W tym roku czeka ich mnóstwo startów w turniejach zagranicznych i turniejach krajowych. Obaj zawodnicy będą walczyć o awans do przyszłorocznej Paraolimpiady w Londynie. Za chwilę 22 marca będą brali udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch razem z trzecią nadzieją z Tarnobrzega młodziutką Karoliną Pęk.
Tę trójkę zawodników w kwietniu czeka występ w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Drzonkowie gdzie wraz z Markiem Taczalskim, Tomkiem Rusinowskim i trenerem Jackiem Lachorem jadą walczyć o medal.

Na początku kwietnia również Maciek, Krzysiek wraz z Radkiem Ziębą
IKS Tarnobrzeg będą brali po raz pierwszy udział w Czechach w Hodonin w Środkowoeuropejskiej Lidze  Tenisa Stołowego na Wózkach 2011.

W maju czekają ich występy w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, Holandii i Słowacji oraz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Cetniewie (z pozostałymi zawodnikami IKS Tarnobrzeg).
Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski Maciej Nalepka wywalczył dwa złote medale (singiel, debel) i jeden brązowy (mikst), Krzysztof Żyłka złoty medal (debel), a Karolina Pęk (singiel) była brązową medalistką tej imprezy.

W czerwcu to następne bardzo ważne zawody, występ w Międzynarodowych Mistrzostwach Rumunii. Druga połowa roku to kolejne występy w Kadrze Polski m. in. w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec, Anglii, oraz debiut w Mistrzostwach Europy w Chorwacji i na koniec Puchar Polski w Radomiu (wystąpią dwie drużyny IKS Tarnobrzeg).

Odpowiednia zdobycz punktowa i zajęcie wysokiego miejsca w rankingu światowym umożliwi im uczestnictwo i walkę o medale w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie.
Tego życzymy całej trójce bo ich udział w eliminacjach, debiut w Mistrzostwach Europy w Splicie i start w Londynie byłby doskonalą promocją Tarnobrzega i klubu.
Starty w 2011

Międzynarodowe Mistrzostwa Włoch Lignano Master Open 2011 – 22-27 marzec (Włochy)

1. runda Środkowoeuropejskiej ligi 2011 – Tenisa stołowego na wózkach – 1-3 kwietnia Hodonín – Czechy

Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 8-10 kwietnia Drzonków
Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii 8th Slovenia Open 2011 – 3-8 maja (Lasko – Słowenia)

Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii Dutch Open 2011 – 13-15 maja Roterdam (Holandia)
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 20-22 maj Cetniewo

Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2011 – 24-29 maja Piestany (Słowacja)
Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii Romanian International Open 2011 – 2-5 czerwiec Cluj-Napoca (Rumunia )

V Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP – TOP KOBIET Tarnobrzeg 2011 – 2-4 wrzesień Tarnobrzeg

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Czechy Open 2011 – 7 -11 wrzesień Ostrawa (Czechy)

Międzynarodowe Mistrzostwa Angli The British Open 2011 – 13-18 wrzesień Sheffield (Anglia)

VIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego na Wózkach – 23-25 wrzesień Puławy

Puchar Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych ? 7-9 październik Radom

Mistrzostwa Europy European Championships 2011 – 19-30 październik Split (Chorwacja)