Od poniedziałku poważne utrudnienia w ruchu

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku rusza budowa rond! Zamknięte dla ruchu będą dwa skrzyżowania!

Od najbliższego poniedziałku, 21 marca, od godziny 8 zostaną zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Szpitalna i Aleja Niepodległości oraz skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Szeroka i Targowa.

Rozpocznie się wcześniej zapowiadana przebudowa skrzyżowań w ronda. Wyłączenie skrzyżowań z ruchu planowane jest do 15 lipca br.
Chociaż początkowo zapowiadano, że przebudowa rozpocznie się na przełomie lutego i marca, tarnobrzeski Rejon Dróg Miejskich, który wygrał przetarg na realizację tej inwestycji, dopiero teraz przystąpi do prac.

W związku z pracami nastąpi zmiana organizacji ruchu. Niestety na kierowców czekać będą utrudnienia, dlatego już teraz apelujemy o cierpliwość i szczególną ostrożność. Zmianę organizacji ruchu zaakceptował Prezydent Miasta, a także Wydział Drogowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Całość zaplanowanych prac podzielono na etapy w taki sposób, aby utrudnienia dla użytkowników ruchu były jak najmniejsze.

Od poniedziałku, 21 marca br., zamknięta zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od wjazdu do dyrekcji szpitala do przystanku autobusowego i dla busów. Nie będzie możliwości przejazdu z ulicy Mickiewicza na ulicę Szpitalną. Została za to przygotowana tymczasowa droga z płyt żelbetonowych, dzięki której możliwy będzie przejazd z ulicy Mickiewicza na Aleję Niepodległości przez postój dla taksówek. Rysunek nr 1 przedstawiający organizację ruchu).

http://www.tarnobrzeg.pl/php/grafika/aktualnosci/rozne/08022011/1_big.jpg

Jednocześnie ruszy także przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Szeroka, Targowa. Ulica Piłsudskiego będzie zamknięta na odcinku od wyjazdu z ulicy Szerokiej do wyjazdu z ulicy Grota Roweckiego. Zamknięty będzie także dojazd z ulicy Targowej do ul. Piłsudskiego. Na ulicy Szerokiej, u zbiegu z Piłsudskiego, będzie obowiązywał prawoskręt z nakazem jazdy w ulicę Mickiewicza. Nie będzie za to możliwości wjazdu z ulicy Mickiewicza w Piłsudskiego (schemat organizacji ruchu przedstawia rysunek nr 2).

http://www.tarnobrzeg.pl/php/grafika/aktualnosci/rozne/08022011/2_big.jpg

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i o cierpliwość.

Info: UM.