Wisła Puławy – Siarka Tarnobrzeg – przed meczem

Po zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarze Siarki Tarnobrzeg wracają na trzecioligowe boiska. W najbliższą sobotę, 19 marca o godzinie 14.00 Siarkowcy zagrają w Puławach z tamtejszą Wisłą.

Będzie to bardzo ważne spotkanie dla układu w czołówce tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

Siarkowcy zajmują obecnie 5 pozycję z dorobkiem 28 punktów, Wisła do tej pory uzbierała 3 ?oczka? więcej i zajmuje pozycję wicelidera.
Gdy obydwa zespoły spotkały się na inaugurację sezonu, w Tarnobrzegu bezapelacyjnie lepsi byli piłkarze Siarki, którzy pokonali Wisłę 4-1. Bramki dla Siarki strzelali wtedy: Tomasz Walat (dwie), Bartosz Madeja i Jacek Rożek, dla Wisły trafił natomiast Rafał Dryk.
Siarka z drużyną z Puław w ostatnich latach spotkała się jeszcze dwa razy, raz wygrywając i raz ponosząc porażkę.
Bilans bramek w tych trzech spotkaniach to 7-5 dla Siarki. Drugi trener Siarkowców, Michał Kozłowski zapowiada, że jego zespół chce rozpocząć rundę wiosenną od zwycięstwa.

– Jesienią w meczach wyjazdowych nie graliśmy najlepiej. W okresie przygotowawczym prawie wszystkie mecze sparingowe rozgrywaliśmy na wyjeździe, aby przełamać tę niemoc. Myślę że w Puławach przyniesie to efekty. Jedziemy po trzy punkty ? mówi Michał Kozłowski.

Siarkowcy na boisko w Puławach powinni wybiec w najsilniejszym zestawieniu. Żaden z piłkarzy nie narzeka na urazy. W meczu inauguracyjnym nie zobaczymy jedynie Jakuba Kwiecińskiego, który pauzuje za żółte kartki. W drużynie gospodarzy zabraknie najprawdopodobniej kontuzjowanego Tomasza Bednaruka.
Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej bukmacherzy faworyta rozgrywek grupy lubelskopodkarpackiej III ligi upatrują w drużynie sobotniego przeciwnika Siarki. Za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo Wisły Puławy w rozgrywkach ligowych płacą 2,5 złotego. Za każdą złotówkę postawioną na końcowe zwycięstwo Siarki płacą natomiast 6,5 zł.

Mecz zostanie rozegrany w ramach 16 kolejki grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.