Tomasz Preizner i Paweł Szokaluk piłkarzami KS Siarka

Nowi piłkarze Klubu Sportowego Siarka Tarnobrzeg pomocnik Tomasz Preizner i bramkarz Paweł Szokaluk zostali oficjalnie zaprezentowani podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie rundy rewanżowej trzeciej ligi piłki nożnej grupy lubelsko?podkarpackiej.

Obaj piłkarze mają po 20 lat i zostali wypożyczeni na okres pół roku.

Zawodnicy podpisali kontrakty i odebrali z rąk prezesa KS Siarka Grzegorza Ciszewskiego klubowe koszulki. W konferencji oprócz piłkarzy i prezesa klubu udział wzięli także trener Adam Mażysz i jeden z
bardziej doświadczonych zawodników KS Siarka Paweł Krzemiński.
Paweł Szokaluk jest wychowankiem Sparty Rejowiec Fabryczny, a za sobą ma między innymi treningi w najlepszej polskiej szkółce bramkarskiej w Szamotułach. W poprzednim sezonie bronił barw Pogoni Lwówek.

Tomasz Preizner jest wychowankiem Lechii Gdańsk. W barwach gdańskiego klubu występował w Młodej Ekstraklasie. Ostatnim jego klubem była niemiecka TSV Germania Windeck.
– Miło mi powitać nowych zawodników. Wierzę że dobrze zaaklimatyzowali się w Tarnobrzegu i ich talent będzie miał tutaj możliwość ewolucji. Jesteśmy po solidnie i sumiennie przepracowanym okresie przygotowawczym. Z nadzieją i optymizmem patrzymy na rundę wiosenną. Naszym celem jest zdrowa, sportowa rywalizacja i walka o trzy punkty w każdym meczu ? mówił prezes KS Siarka Grzegorz Ciszewski.

– Mam nadzieję, że będę grać lub przynajmniej rywalizować o miejsce w bramce z dotychczasowym numerem jeden Siarki Łukaszem Ćwiczakiem ? mówił nowy bramkarz KS Siarka Paweł Szokaluk.
– Mam nadzieję, że przyczynię się do tego, aby klub zakończył sezon w górnej części tabeli, a być może awansował do drugiej ligi. Mam także nadzieję, że będę wzmocnieniem dla tej drużyny ? dodał Tomasz Preizner.

Rundę wiosenną piłkarze Siarki zainaugurują 19 marca w Puławach, gdzie zmierza się z tamtejszą Wisłą.