Dni Baranowa Sandomierskiego z wielką pompą

Pełną parą ruszyły przygotowania do Dni Baranowa Sandomierskiego. W dniach 2 i 3 lipca na scenie wystąpią zarówno polscy jak i zagraniczni artyści.
Gmina Baranów Sandomierski od lat organizuje wyjątkowe urodziny! Na święto miasta przyjeżdżają ludzie z całego regionu. Co roku w imprezie uczestniczy około 25 tysięcy osób.

? Prace nad organizacją tak wielkiego wydarzenia rozpoczynają się zaraz na początku roku. To dla nas wielkie wydarzenie, dlatego musimy zadbać o każdy szczegół ? mówi Jacek Hynowski, burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy; Urząd Miasta i Gminy oraz Miejsko ? Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim postawili na dobrą muzykę oraz na promocje tego, co w gminie jest najcenniejsze. – W tym roku podczas święta miasta wystąpią miedzy innymi Lady Pank i legendarny zespół Saragossa grający muzykę taneczną zaliczaną do gatunku euro disco, poza tym będzie wiele niespodzianek ? zdradza Bogdan Tomczyk, sekretarz gminy.

Na scenie zaprezentują się także lokalni artyści ? mamy, czym się pochwalić. Zespoły taneczne oraz studio wokalne ?Nowe Brzmienie? to nasze perełki, z których jesteśmy bardzo dumni. Jestem przekonany, że podczas obchodów Dni Baranowa Sandomierskiego wszyscy pokażą swój wyjątkowy talent, publiczność będzie na pewno zadowolona ? mówi Krzysztof Pitra, dyrektor MGOK-u.

Dla miłośników sztuki ludowej i nie tylko organizatorzy przygotowują Jarmark Ludzi z Pasją, podczas którego będzie można podziwiać, ale też kupić produkty własnoręcznie wykonane przez artystów z regionu. Jarmark będzie też okazją do zakosztowania regionalnych potraw przygotowanych przez członkinie Zespołu Obrzędowego ?Lasowiaczki?.