Siarka Tarnobrzeg – Wisła Puławy – relacja

W sobotę, 19 marca na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali w Puławach z tamtejszą Wisłą 2-5.
Bramki dla Siarki zdobyli Tomasz Walat w 57 minucie i Bartosz Madeja w 72. Dla Wisły trzy razy – w 17, 30 i 58 minucie (z rzutu karnego) trafił Łukasz Giza i dwa razy w 61 i 65 minucie Konrad Nowak.

O porażce Siarki zdecydowała przede wszystkim kiepska gra w obronie. Do przerwy Wisła prowadziła 2-0. Po zmianie stron Siarkowcom udało się zdobyć kontaktową bramkę, chwilę później po rzucie karnym gospodarze znów wyszli jednak na dwubramkowe prowadzenie. O
ostatecznym wyniku zadecydowało kolejne 7 minut kiedy piłkarze Wisły trafili do bramki Siarki jeszcze dwa razy. Na 18 minut przed końcem spotkania Siarkowcom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Trzy punkty zostały jednak w Puławach.

– Ten wysoki wynik nie odzwierciedla w pełni obrazu gry. Zagraliśmy dobrze z przodu ale słabiej w defensywie. Mam nadzieję, że w najbliższym meczu, w którym drugiego kwietnia na własnym
stadionie podejmować będziemy drużynę Podlasia Biała Podlaska zrehabilitujemy się za tę porażkę ? mówił chwilę po zakończeniu spotkania prezes KS Siarka Grzegorz Ciszewski.

Dla gospodarzy był to pierwszy od prawie dwóch lat mecz w Puławach. Spotkania nie rozegrano jednak na remontowanym stadionie Wisły, a na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcacych im. Komisji Edukacji Narodowej. Siarka zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli i traci do lidera rozgrywek drużyny Izolatora Boguchwała 7 punktów.

Drużyny Siarki i Wisły wybiegły na boisko w następujących składach:
Siarka Tarnobrzeg: Szokaluk ? Duda, Łukawski, Jakubiec, Jakubowski ? Hynowski, Kuranty, Madeja ? Preizner, Mazurkiewicz ? Walat.
Wisła Puławy: Stachurski ? Gawrysiak, Mróz, Kursa, Misztal ? Giziński, Orzędowski, Mokiejewski, Chwiszczuk ? Giza, Nowak.