Uczennica z ?Rolnika? zdobyła indeks na wyższą uczelnię

Uczennica klasy III Technikum Agrobiznesu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu – Karolina Wójcicka została laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu ?Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?? organizowanego corocznie przez Polską Fundację im. Roberta Schumana oraz SGGW w Warszawie.

W konkursie wzięło udział 50 uczniów z całej Polski, którzy nadesłali swoje projekty modernizacji gospodarstw do terytorialnie im przydzielonych komisji konkursowych.  Praca napisana przez uczennicę pod kierunkiem pani mgr Bogusławy Serwan-Partyńskiej na temat ekologicznego gospodarstwa pasiecznego została najwyżej oceniona przez Regionalną Komisję Konkursową przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Tam rozstrzygnął się pierwszy etap konkursu, gdzie komisja oceniła prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych nadesłane z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Praca Karoliny od razu zwróciła uwagę komisji, która składała się z trzech członków specjalistów z zakresu ekonomii, produkcji roślinnej i zwierzęcej ( i to właśnie te trzy aspekty były szczegółowo oceniane w napisanej pracy). Przewodniczącym tej komisji był prof. dr hab. Czesław Szewczuk. Przygotowany przez uczennice projekt modernizacji gospodarstwa rodziców zawierał kompleksowy opis dotychczasowego stanu gospodarstwa, projekt zmian, źródła ich finansowania z uwzględnieniem środków unijnych, jak również rachunek wyników oraz analizę SWOT.

Następnie praca jako najlepsza z regionu została przesłana przez Regionalną Komisję Konkursową z Lublina do Warszawy, gdzie trafiły najlepsze projekty napisane przez uczniów z całej Polski.  W ogólnopolskim finale, który odbył się 15.03.2011r w siedzibie SGGW w Warszawie uczennica zaprezentowała swoją pracę przed Centralną Komisją Egzaminacyjną.  Jej wysoki poziom wiedzy i umiejętności został doceniony przez Komisję, która przyznała Karolinie tytuł laureata konkursu oraz indeks na dowolną uczelnię rolniczą w Polsce. Karolina zdecydowała, że chce studiować finanse i rachunkowość na warszawskiej SGGW, do czego oczywiście uprawnia ją zdobyty w konkursie indeks.

Info i fot: ZSP nr 2 w Tarnobrzegu