Konkurs filmowy na otwarcie nowego kina

Po tytule pewnie niektórzy pomyśleli o kinie w Tarnobrzegu… Chodzi jednak o nowe kino w Nowej Dębie.

W związku z planowanym powstaniem nowego kina w Nowej Dębie i obchodami 50 lecia miasta Towarzystwo Kultury Powszechnej RATUSZ ogłasza konkurs na fabularyzowaną etiudę filmową.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Tematyka prac jest dowolna ważne jednak by zaprezentowany obraz był oparty na wątku fikcyjnym, a nie dokumentalnym.

– Kamera i aparat cyfrowy to narzędzie które przy pewnej dozie wyobraźni pozwala na kreowanie prawdziwie artystycznych wizji – mówi Jacek Lubera prezes TKP Ratusz i dodaje: – Jeszcze w szkolnych latach wielu z nas próbowało własnymi siłami tworzyć krótkie historie filmowe. Zawsze brakowało możliwości szerszej prezentacji tych form. Myślę, że konkurs o tak otwartej formule pozwoli wielu osobom, także z naszego najbliższego otoczenia, pokazać wyniki swoich twórczych poszukiwań. Dostępność amatorskiego oprogramowania komputerowego, kamer i aparatów cyfrowych, a także już wkrótce kompatybilnego z nimi pełnoekranowego systemu kinowego w Nowej Dębie, pozwolą na podzielenie się z innymi owocami własnych prac.

Zdaniem organizatorów festiwal może stać się nie tylko narzędziem promocji miasta, ale przede wszystkim nowopowstającego kina. – Stoimy przed okazją do wykorzystania możliwości jakie da nam odremontowany obiekt – mówi Marek Ostapko, radny z Ratusza. – Takiego kina nie ma i prędko nie będzie w najbliższej okolicy. Dlatego jak najszybciej musimy podjąć działania zmierzające do pozyskania oddanej publiczności i ugruntowania pozycji na rynku. Wedle zamysłu organizatorów emisja nadesłanych obrazów powinna mieć miejsce właśnie w nowym kinie ? Jest to nasza propozycja dla dyrekcji Samorządowego Ośrodka Kultury i władz miasta, która mamy nadzieję spotka się z ich otwartością i przychylnością – mówią.

?Ratuszowcy? jednocześnie zachęcają lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania się w projekt i ufundowanie nagród dla autorów najlepszych filmów. – W zamian oferujemy reklamy sponsorów podczas projekcji – zapewniają. Obecnie trwają pracę nad szczegółowym regulaminem festiwalu. Wstępne założenia zakładają że film powinien mieć od 10 do 25 minut i musi być dostarczony organizatorom w formacie cyfrowym do 15 września. Więcej informacji wkrótce.