Wojowników wersja pokojowa ? Dzień Kultury Szwedzkiej w ?Rolniku?

Na pytanie: „co wiesz o Szwecji?” wiele osób nieśmiało przyznaje, że niewiele lub posiłkuje się stereotypami – często nieprawdziwymi.

A przecież to kraj o przebogatej tradycji! Królestwo Szwecji – jak brzmi oficjalna nazwa państwa – słynie z dobrobytu, Nagrody Nobla, świetnej literatury, zaangażowanego filmu i „szwedzkiego stołu”.

Okazja do zgłębienia swojej wiedzy o Szwecji i jednoczesnej zabawy, pojawiła się podczas DNI EUROPY organizowanych już po raz ósmy w tarnobrzeskim ?Rolniku? czyli Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Impreza miała miejsce 1 kwietnia 2011 roku w piątek. To były już ósme spotkania z Europą – to taka nasza świecka tradycja. W tym roku uczniowie wyruszyli w podróż na półwysep skandynawski ? Królestwa Szwecji.

Kraj najrzadziej zaludniony w Europie, oaza dziewiczej przyrody, ojczyzna Grety Garbo, Pipi Lanksztrum i popularnej w latach 70- tych super grupy ABBA. Było zabawnie i niekonwencjonalnie. Najpopularniejsze przeboje zaśpiewała Abba. Wtórował jej duet ?Roxette?.

Dzięki tym dniom uczniowie poznają kulturę, obyczaje i tradycje krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Dzień Kultury Szwedzkiej zakończył się quizem na temat omawianego państwa. Na zwycięzców czekały nagrody przygotowane przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Ambasadę Królestwa Szwecji.