Koncert Grubsona w TaPiMie

W niedzielę 10 kwietnia, w klubie Tapima odbędzie się koncert promujący najnowszą płytę Grubsona pt. „Coś więcej niż muzyka”. Razem z Grubsonem na scenie zaprezentują się Bob One oraz Bu. Rozgrzewkę przed daniem głównym zapewni znany i lubiany Uncle D Selector.
Start imprezy godz. 19:00.

Bilety w przedsprzedaży – 25 zł, dostępne w:
– sklep muzyczny SONIC, pl. B. Głowackiego 31
– optyk Damian Wojciechowski, ul. Wyspiańskiego 2

W dniu koncertu, bilety w cenie 30 zł.

GRUBSON

Przygoda Grubsona z hip-hopem zaczęła się już na początku lat 90-tych. Zainteresowanie nowym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hop w ich rodzinnym mieście ? Rybniku. Grubson ? sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 ? w grupie zwanej ?Po 3-na różnica? ( Twórca, Max, Rav).

Grubson jest osobą obok której nie można przejść obojętnie ? jego charakterystyczny głos, flow , muzyka oraz przekaz trafia do coraz szerszego grona ludzi. Dzięki takim utworom jak ?Ja majka mam?,? Kochana? czy ?Ludzie prości? od jakiegoś czasu jest osobą rozpoznawalną na polskiej scenie.

Wracając do jego biografii ? od 2001 roku przejmuje schedę po bracie i sam zaczyna organizować imprezy w swoim mieście. Niedługo później powstaje nowe ekipa ?Wolność słowa? (Grubson, GRF, Zorza, Aro) ? chłopacy w warunkach domowych nagrywają swoje pierwsze demo, jednak sytuacje losowe nie pozwalają przetrwać zespołowi.

Grubson jednak się nie poddaje i już w latach 2003-2004 wydaje solowy nielegal ?N.O.C.? (Nowiny Osiedle Chrabowa) wraz z klipem mającym promować wydawnictwo. Klimat w jakim była nagrana płyta ? przedstawiał nam elastyczne oblicze Grubsona ? można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall ? produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki płycie zaczął coraz więcej koncertować oraz poznawać coraz więcej osób także zajmujących się tworzeniem muzyki. Wkrótce poznaje ekipę Bezkres ? której staje się członkiem ? tworząc ?Wspólny Mianownik Soundsystem? z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego ? który także staje się członkiem WMS ? i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem, a oprócz tego zajmuje się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. W rok później nawiązuje krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad?em wraz z którym miał wypuścić swoją legalną płytę ? niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. Grubson nadal się nie poddaje i nagrywa dalej utwory do swojej płyty ? w międzyczasie poznaje DJ Feel-x?a i zaczyna tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju ? co owocuje świetną współpracą i dalszym etapem rozwoju kunsztu muzycznego.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi ? Grubson nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A ? Kodex. Utwór z ?Siła z pokoju?, który nagarał z Junior Stress?em ? wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala ? stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła Grubsonowi drogę na polskie parkiety ? a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x?a wydaje mixtape ? ?Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1? ? oczywiście z udziałem Grubsona. W rok później Grubson zmienia ?stajnię? tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. Jej premiera przewidziana jest na wrzesień 2009r.

Niewątpliwie zasilenie naszej ekipy głosem i muzyką Grubsona pozwoli na ciekawe eksperymenty muzyczne ? a jego charyzma będzie rozgrzewać wszystkich na naszych imprezach. Doświadczenie które zdobywał współpracując z takimi artystami jak chociażby: Abradab, Skorup, Al.-FatNuJah, East West Rockers, Miodu & Frenchman, Tajpan, Bu, DonGuralesko, Wall-E, Dj Twister i wielu innych na pewno będzie procentować w postaci nowych i ciekawych produkcji.

Info o artystach:
http://www.maxflorec.pl/artysci-mfr/grubson/
http://www.maxflorec.pl/artysci-mfr/bob-one/
http://www.maxflorec.pl/artysci-mfr/bu/
http://www.myspace.com/uncledyasnyman