Siarka Tarnobrzeg vs Polonia Przemyśl – zapowiedź

W sobotę 16 kwietnia, o godzinie 16.00 Siarka Tarnobrzeg będzie podejmować na własnym stadionie drużynę Polonii Przemyśl. Trener Siarkowców, Adam Mażysz liczy na zwycięstwo.
– Uważam że jesteśmy zdecydowanym faworytem. Mam nadzieję, że zainkasujemy trzy punkty i mecz będzie podobać się publiczności. Po remisie w Poniatowej piłkarze chcą pokazać, że potrafią grać widowiskowo i skutecznie ? mówi Adam Mażysz.

Siarka zajmuje trzecią pozycję w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Siarkowcy zgromadzili do tej pory 35 punktów, strzelając 43 bramki i tracąc 20. Polonia po 19 kolejkach zajmuje 12 pozycję, z dorobkiem 22 punktów i stosunkiem bramek 24-31.

Siarka w tym sezonie nie przegrała jeszcze na własnym stadionie. W 9 rozegranych meczach Siarkowcy odnieśli 8 zwycięstw i raz zremisowali, strzelając w sumie 30 bramek i tracąc jedynie 4. W ostatnim meczu przed własną publicznością piłkarze Siarki pokonali 3-0 drużynę Podlasia Biała Podlaska. W poprzedniej kolejce Siarkowcy zremisowali natomiast 1-1 w Poniatowej z tamtejszą Stalą.

Polonia na wyjeździe grała do tej pory 9 razy odnosząc 1 zwycięstwo, 2 razy remisując i 6 razy przegrywając. Zawodnicy tej drużyny strzelili w tych meczach 8 bramek, stracili natomiast 19.
Do tej pory obie drużyny spotkały się na boisku 19 razy. 6 razy wygrała Siarka, 6 razy Polonia, 7 spotkań zakończyło się natomiast remisem. Bilans bramkowy tych spotkań to 26-21 dla Polonii.

W rundzie jesiennej w Przemyślu drużyny podzieliły się punktami remisując 0-0. Siarkowcy na boisko powinni wybiec w najsilniejszym zestawieniu.
Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,65 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,45 zł a za zwycięstwo gości aż 4,20 zł.
Mecz odbędzie się w ramach 20 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.
W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu, spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.