Dni Ziemi w Tarnobrzegu

W sobotę 23 kwietnia w tarnobrzeskim klubie Tapima odbędzie się koncert w ramach obchodów Dni Ziemi. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Deuter, jeden z pionierów polskiego punka. Wcześniej zaprezentują się zespoły: Translola czyli kobiety na ostro, Eloe ? społeczne teksty i brudne brzmienia oraz Fallen Halo ? ciężki alternatywny rock.

W zespołach Deuter oraz Eloe grają pochodzący z Tarnobrzega, a na stałe mieszkający w Krakowie ? Dario Litwińczuk oraz Jakub Palacz.
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega

Organizator Stowarzyszenie ?TRIPaNACJA?
Start imprezy godz. 18
Bilety w cenie 10/12zł
Przedsprzedaż od 19 kwietnia:
– sklep muzyczny SONIC, pl. B. Głowackiego 31
– optyk Damian Wojciechowski, ul. Wyspiańskiego 2

DEUTER
Jeden z prekursorów polskiego punku, wyróżniających się bezkompromisowymi tekstami o życiu w socjalistycznej ojczyźnie. Potrafił przewidywać nadejście kolejnych trendów, dzięki czemu wywarł niemały wpływ na kształtowanie się sceny niezależnej. Zespół powstał pod koniec 1980 roku w Warszawie założony przez Pawła ?Kelnera? Rozwadowskiego (voc, git. autor tekstów; ur. 8 VI 1962) z Fornitu i Kamila ?Blitza? Stoora (dr) z Kryzysu. Wielokrotnie zmieniał skład. Z Deuterm grali i współpracowali  m.in. Darek ?Magik? Katuszewski, Piotr ?Czombe? Dubiel, Tomasz ?Żwirek? Żmijewski, Robert Brylewski, Katarzyna Grzechnik, Magdalena Kalenik, Franz Dreadhunter, „Gutek” , Henryk Wasążnik, Beata Pater, Tomasz ?Kciuk? Jaworski, Piotr Nalepa, Tadeusz Kaczorowski, Piotr ?Fala? Falkowski, Piotr ?Samohut? Subotkiewicz, Robert Sadowski?
Albumy
  * 1987 ? LP (Polskie Nagrania 1988)
  * Ojczyzna dumna 1981-1986 ? CD (Intersonus 1995)
  * Deuter ? CD (Polton 1995) ? płyta Dezertera przypominająca najważniejsze utwory Deutera nagrana z „Kelnerem” jako wokalistą.
Single
 * „Średniowiecze” ? SP (Tonpress 1985)
Bootlegi
 * Rock Galicja ? MC (1982)
 * Róbrege 1984 ? MC (1984) (znane też pod tytułem Live ’84)

Pod koniec stycznia 2010 Paweł „Kelner” Rozwadowski i Franz Dreadhunter po wielu latach przerwy nawiązali ponownie współpracę czego efektem jest aktywacja zespołu Deuter.

Zespół aktualnie zakończył pracę nad nową płytą. Nagrania zostały zrealizowane w krakowskim studiu CZAKRAM przez samego Roberta Nastiego specjalistę od ciężkiego grania . W sesji na gitarze zagrał Dario Litwińczuk oraz Jacek Feliks, a na perkusji Piotr Susuł.

Skład zespołu:
Pawel Kelner-voc
Franz Dreadhunter-bass
Dario Litwinczuk-git/voc.
Piotr”Suleq” Susul-drums
Jacek Feliks-git

TRANSLOLA
Translolaczyli kobiety na ostro.
Kobiecy  skład Transloli, istniejącej na rynku od 2008, to mieszanka rock?n?rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Ostatnią inspiracją dziewczyn jest twórczość zmarłej tragicznie Yanki Dyagilewskiej, ikony niezależnej kultury rosyjskiej.
Charyzmatyczna frontwoman  grupy , Gabi Ganczarska , obdarzona potężnym rockowym wokalem doprowadza publiczność  do scenicznej ekstazy.
Sukcesy to support  New Model Army ,pierwsze miejsce na alternatywnej liście przebojów Radia Kraków ,występ na Festiwalu- Lady Fest w Berlinie ,występ na Festiwalu Mit-Ost w Perm na Uralu.
Grupa traktuje swoje  koncerty  jak performance odsłaniający kolejne oblicza Transloli.

ELOE
Zespół działa nieprzerwanie od 2001 roku. Założyciel Jakub Palacz był liderem Tarnobrzeskiej grupy ZŁY. Zespół Eloe powstał w Krakowie i był kontynuacją wcześniejszego projektu.
Eloe Noise jest zespołem sceny niezależnej. To zaangażowane społecznie teksty i brudne brzmienia. Zespół gra również na żywo do spektaklu ANHELLI na podstawie J. Słowackiego. Z tym projektem uczestniczył w kilku ważnych festiwalach teatralnych.
Koncert Eloe Noise składa się z części akustycznej i noisowej. Na koncercie w Tapimie usłyszymy utwory z całej historii zespołu. Najważniejsze to FOOD not BOMBS, DZIEŃ
SYBIRSKI, Colony of The USA.
ELOE band Związany jest z Krakowskim klubem Kawiarnia Naukowa, gdzie często występuje, grając wspólne koncerty z zaproszonymi zespołami sceny niezależnej z Polski i zagranicy. Zespół inicjuje wydarzenia festiwalowe PRODUKTY MASOWEGO RAŻENIA oraz DNI CHAOSU w Krakowie.

FALLEN HALO
Fallen Halo powstało w wyniku współpracy czterech osób, w tym trzech uczniów Liceum im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu: Dawida Brzyszcza, Piotra Michalczuka i Jacka Magdy oraz Arka Stokłosy. Po nagraniu materiału „D.E.M.O” do zespołu dołączył także perkusista Kamil Ciejka. Ich muzyka to ciężki alternatywny rock / metal sowicie przepleciony elektroniką. W muzyce można usłyszeć wpływy takich gatunków jak: prog, thrash, industrial oraz disco. Inspiracją dla muzyków są takie zespoły jak: Pink Floyd, Nine Inch Nails, Megadeth, In Flames, Alter Bridge. Aktualnie zespół w pocie czoła przygotowuje się do wiosennego koncertowania. Najświeższe informacje dotyczące zespołu można odnaleźć na facebook’owym profilu ekipy lub na www.myspace.com/fallenhalopl