IKS Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski

Drużyna IKS Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Marek Taczalski prowadzona przez trenera Jacka Lachora została Drużynowym Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo 2011, pokonując w półfinale IKS AWF Warszawa 3;1 a w finale 3:0 RSSiRON Start Radom.

W Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo. W mistrzostwach brały udział 23 drużyny z całej Polski, wśród nich Tarnobrzeg i Województwo Podkarpackie reprezentował zespół IKS Tarnobrzeg.

Drużyna z Tarnobrzega po raz pierwszy w historii klubu została Drużynowym Mistrzem Polski. Swój sukces odniosła w doskonałym stylu pokonując wszystkich przeciwników a tracąc tylko jeden punkt w tych pojedynkach.W rozgrywkach grupowych pokonaliśmy drużyny SSiRON „Start” Triumf Bydgoszcz, I WSSiRN „Start” Katowice i SR-S „Szansa-start” Gdańsk po 5:0.

Weszliśmy z grupy do najlepszej 12 mistrzostw z pierwszego miejsca. Następnie w wyniku losowania mieliśmy wolny los i w 1/8 finału pokonaliśmy I WZSN „Start” Wrocław 3:0. W półfinale tych zawodów los nam przydzielił faworytów tej imprezy ostatnich Drużynowych Mistrzów Polski I IKS AWF Warszawa. Doskonale grająca czwórka naszych zawodników i tą przeszkodę pokonała wygrywając 3:1.

W finale tego turnieju spotkaliśmy się z utytułowaną drużyną RSSiRON Start Radom, wielokrotnymi medalistami DMP i po znakomitym pojedynku drużyna ta uległa świetnie dysponowanemu w tym dniu naszemu zespołowi 3:0.
Stało się faktem, że IKS Tarnobrzeg odniósł ogromny sukces zostając Drużynowym Mistrzem Polski. Na podium wręczono nam złote medale oraz piękny ogromny puchar a każdy zawodnik i trener otrzymali pamiątkowe plecaki.

Ten medal Drużynowych Mistrzów Polski to 62 medal zdobyty przez zawodników IKS-u Tarnobrzeg. W ciągu 5,5 roku naszych startów zdobyliśmy 23 medale Mistrzostw Polski oraz 7 medali w turniejach międzynarodowych a pozostałe medale to zdobycz w turniejach krajowych i międzynarodowych na terenie kraju.
Jestem bardzo szczęśliwy z osiągniętego sukcesu w Drzonkowie, bo mimo kłopotów finansowych zawodnicy zagrali wspaniałe zawody i chciałbym serdecznie podziękować im oraz trenerowi za sukces i wspaniała atmosferę w drużynie. Brawo kochani, gratulacje, to wspaniały występ i ogromny Wasz sukces, sukces klubu i świetna promocja dla Tarnobrzega i Województwa Podkarpackiego.

Jesteśmy doskonałymi ambasadorami regionu w kraju i po za jego granicami (trójka naszych zawodników Reprezentantów Polski walczy na turniejach międzynarodowych z zawodnikami z całego świata o awans do Igrzysk Paraolimpijskich Londyn 2012 ? w tym roku wywalczone dwa brązowe medale na Węgrzech i we Włoszech)Zawodnicy IKS Tarnobrzeg pokazali, że możemy odnosić sukcesy nie tylko w Indywidualnych Mistrzostwach Polski ale i w drużynie. Dzięki wsparciu Władz Miasta Tarnobrzega i naszych sponsorów Firm z Tarnobrzega ZOT „SIARKOPOL” Sp. z o.o., Firmy Intop, Firmy Seltar i Firmy Aksedo z Warszawy nasz wyjazd doszedł do skutku i za tą pomoc serdecznie dziękujemy.

Ten rok przedolimpijski to trudny okres w naszym klubie, brakuje funduszy. Cały czas poszukujemy sponsorów do współpracy i wsparcia naszego klubu. Sponsorów, którzy by zainteresowali się naszym klubem i naszymi sukcesami. Naprawdę warto nam pomóc a świadczy o tym sukces z Drzonkowa i pozostałe sukcesy odniesione przez te wszystkie lata. Nasze dresy i koszulki czekają by Was reklamować ? powiedział Rajmund Zięba prezes IKS Tarnobrzeg