?Ojciec Mateusz?, tai chi i ?Śnieżna Pantera?

?Ojciec Mateusz? to jeden z najbardziej popularnych polskich seriali telewizyjnych ostatnich lat. Cieszy się dużą oglądalnością, zaciekawia detektywistyczną zagadką, emanuje ciepłem i humorem, a przy tym wszystkim – w ciekawy sposób promuje Sandomierz i okolice.

Być może wkrótce pojawią się odcinki, w których główny bohater zagości w Tarnobrzegu i wspólnie ze swoimi przyjaciółmi rozwiąże jakąś tajemnicę ?zagłębia? Jeziora Machowskiego. Zanim jednak te zapowiedzi się spełnią, zwróćmy naszą uwagę na odcinek, w którym pojawia się? tai chi i tarnobrzeżanie!

Wątek tai chi został wpleciony w perypetie małżeńskie sympatycznego aspiranta Mieczysława Nocula i jego żony Basi. Całość zapowiada się bardzo intrygująco! Dwójkę aktorów ? Ewę Bułhak i  Michała Pielę przygotował nowodębianin Łukasz Klejnberg, a w roli statystów wystąpiło siedmioro jego studentów z tarnobrzeskiej szkoły tai chi ?Nan Bei ? Śnieżna Pantera?. Tytuł odcinka ? ?Obrona konieczna?, a jego premiera zaplanowana jest na początku maja. Warto podkreślić, że emisja filmu zbiega się w czasie z obchodami Światowego Dnia Tai Chi, który w tym roku przypada na 30 kwietnia.

Zdjęcia zostały nakręcone w Sandomierzu w styczniu bieżącego roku, a szkoła ?Śnieżnej Pantery? została wyszukana w internecie.

Info: Roman Dąbrowski
?Nan Bei ? Śnieżna Pantera?