3Maj po nowemu

Wielokrotnie krytykowałem tu jedynie dętopatriotyczne obchody świąt narodowych. Chwaliłem wszystko co wyłamywało się ze schematu, ale było tego niewiele: wystawienie Strasznego Dworu na 3 maja czy rodzinna gra uliczna na 11 listopada. Nowy prezydent udowadnia, że może być inaczej.

Fetowanie świąt narodowych, szczególnie tych radosnych, widzę jako wydarzenia pozytywne, rodzinne, z wyjątkową i pomysłową atrakcją. Przy okazji tegorocznego Święta Konstytucji nie brakuje Mszy u Dominikanów, manifestacji patriotycznej, składania wieńców itd. Ale znalazło się miejsce właśnie na to „coś jeszcze”.

Majówka w Parku Dzikowskim to koncert muzyki wiedeńskiej w wykonaniu grupy Strauss Ensemble (albo Ansambl? nie wiem, bo na plakacie widnieje raczej błędnie „Strauss Ansamble”) oraz wszystko co wiąże się z drużyną KTS Forbet – prezentacja zespołu, konkursy, gra z mistrzyniami.

W żadnej dyscyplinie sportowej Tarnobrzeg nie ma takich sukcesów. Jednocześnie tenis stołowy nadal nie jest sportem szczególnie popularnym, a o naszych mistrzyniach wielu tarnobrzeżan nie wie zbyt wiele. Tu udało się połączyć świętowanie, sport, promocję i kulturę w jednym i oby utrzymano poziom na następne uroczystości.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja:
9:30 – Msza Święta u Dominikanów

10:30 – Manifestacja patriotyczna na pl. Bartosza Głowackiego, wystąpienie prezydenta i program artystyczny

16:00-19:00 – Majówka w Parku Dzikowskim z Klubem Tenisa Stołowego KTS Forbet Tarnobrzeg
– koncert Strauss Ensemble
– prezentacja zespołu KTS Forbet Tarnobrzeg – dwudziestokrotnych Drużynowych Mistrzyń Polski
– konkurs wiedzy o drużynie tarnobrzeskich tenisistek
– program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z zespołów działających w TDK
– gry z mistrzyniami – autografy
– grillowanie

Na obchody zaprasza Prezydent Miasta Tarnobrzeg Norbert Mastalerz.