Nowa pani prezes Miejskiej Telewizji

Wieloletnia dziennikarka, Katarzyna Sobieniewska-Pyłka została nowym prezesem Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg. Na ostatni posiedzeniu Rady Nadzorczej jej kandydaturę przyjęto jednogłośnie.

Katarzyna Sobieniewska-Pyłka ma 47 lat. Ukończyła nauki społeczne na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, obecny Uniwersytet Rzeszowski. Od 22 lat pracuje w branży dziennikarskiej. Przez ostatnich 14 lat związana była z Gazetą Codzienną Nowiny, w której pracowała jako dziennikarz, później kierownik redakcji i wydawca. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W swojej dziennikarskiej karierze współpracowała z wieloma tytułami regionalnymi oraz ogólnopolskimi, a także z radiem.

Informator: UM. Fot. Agata Rybka

Tyle oficjalnej informacji, czas na słówko komentarza.
To nie pierwsza zmiana personalna w MTVT. Zakończenie współpracy tarnobrzeskiej telewizji z Moniką Zając i jego okoliczności wzbudziły miesiąc temu falę komentarzy. Teraz zmiany sięgnęły wyżej, do samego stanowiska prezesa.

Tymczasem nadal nic nie wiadomo o zapowiadanej w Piramidzie Potrzeb Mieszkańców Tarnobrzega prywatyzacji MTVT i zbyciu udziałów miasta w Tygodniku Nadwiślańskim.

Wielokrotnie na szczeblu krajowym pokusa kontroli nad mediami okazywała się silniejsza niż szansa na naprawę rynku medialnego. W czasie kolejnych kampanii pojawiały się zapowiedzi odpolitycznienia bądź uzdrowienia mediów publicznych, jednak kończyło się jak dotąd próbą ich przejęcia. Jak będzie u nas – zobaczymy. Oby zmiany na tarnobrzeskim rynku medialnym były krokiem ku szybkiej realizacji zwycięskiego programu politycznego.