Sukcesy braci Dąbków w cross country

Zawodnik Tarnobrzeskiego Klubu Off-roadowego, Mirosław Dąbek zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Cross Country quadów 4k.
Zajmuje on także pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji.

Kilkanaście dni temu w Bogdance miłośnicy cross country zainaugurowali nowy sezon. Podczas zawodów rozegrano także Puchar Polski quadów, w którym swoich reprezentantów miał także Tarnobrzeg. Świetnym występem może pochwalić się Mirosław Dąbek, który zajął pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Cross Country quadów 4k. Zajmuje on także pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji.

Dobry występ zanotował także brat Mirosława, Przemysław Dąbek, który w Pucharze Polski w Cross Country quadów 2k był czwarty. Młody zawodnik Tarnobrzeskiego Klubu Off-roadowego po dwóch rundach i w generalnej klasyfikacji zajmuje czwarte miejsce.

Zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Off-roadowego od ubiegłego roku ćwiczą na własnym torze, który powstał w Mokrzyszowie. ? Po prostu znalazła się grupa miłośników quadów i postanowiliśmy stworzyć klub. Za pieniądze jego członków wybudowaliśmy profesjonalny tor, na którym trenujemy ? mówi Mirosław Dąbek.

– Od dwóch lat startujemy wśród zawodowców. Wcześniej ścigaliśmy się tylko w amatorskich rajdach ? dodaje Przemysław Dąbek.
W miniony piątek bracia Dąbkowie spotkali się z Prezydentem Tarnobrzega, Norbertem Mastalerza.  ? Bardzo mnie cieszą sukcesy, które odnoszą zawodnicy tarnobrzeskich klubów w każdej dziedzinie i na każdej płaszczyźnie.  Cross country może nie jest u nas jeszcze bardzo popularny, ale jestem przekonany, że razem z sukcesami zawodników, sympatyków będzie przybywać. Myślę, że ekipę w tej dyscyplinie możemy mieć bardzo silną ? mówił Prezydent Mastalerz.

Informator: UM, Fot. Agata Rybka