Siarka Tarnobrzeg vs. Stal Sanok – zapowiedź

Już w najbliższą sobotę, 7 maja o godzinie 17.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg na własnym stadionie podejmować będą drużynę Stali Sanok.
Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, naprzeciw siebie staną bowiem zespoły zajmujące obecnie trzecią (Siarka) i czwartą (Stal) pozycję w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Oba zespoły zgromadziły do tej pory po 42 punkty.

W dotychczasowych 11 meczach przy Al. Niepodległości Siarkowcy zanotowali bilans 10 zwycięstw i jednego remisu, zdobywając aż 34 bramki i tracąc jedynie 4. Stal w 11 wyjazdowych spotkaniach wygrała 6 razy, raz zremisowała i 4 razy przegrała. Piłkarze tej drużyny zdobyli w tych meczach 18 goli, stracili natomiast 12.

W latach 1989 ? 2011 obydwa zespoły grały ze sobą jedenastokrotnie. Siarkowcy 3 razy pokonali sobotnich rywali, 5 razy na boisku padł remis, pięć razy wygrała Stal. Bilans bramkowy tych spotkań to 16-11 dla Stali. Żaden z remisowych pojedynków nie zakończył się wynikiem bezbramkowym.

W rundzie jesiennej Siarkowcy wygrali w Sanoku 1-0. Zwycięską bramkę zdobył w 59 minucie Jakub Kwieciński. Ostatni raz w Tarnobrzegu oba zespoły spotkały się 28 kwietnia ubiegłego roku. Bezapelacyjnie lepsza była wtedy Stal, która zwyciężyła aż 4-0.

– Stal jest silnym zespołem i na pewno nie będzie to łatwy mecz. Liczę jednak, że w sobotę po raz kolejny potwierdzimy, że u siebie jesteśmy nie do pokonania. Chcemy podtrzymać zwycięską passę na własnym boisku i zagrać efektownie ? mówi Adam Mażysz.

Drużyna Siarki na boisko powinna wybiec w najsilniejszym zestawieniu.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,75 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,45 zł a za zwycięstwo gości aż 3,70 zł.

Mecz zostanie rozgrywany w ramach 23 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.