Pieniądze z UE dla SSNP „Złota Siarka”

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej ?Złota Siarka” znalazło się w gronie 30 organizacji w Polsce, które otrzymały wsparcie finansowe z realizowanego przez Unię Europejską programu „Młodzież w działaniu”.

Projekt, który dzięki temu w okresie od maja do września 2011 roku realizowany będzie przez stowarzyszenie nosi nazwę ?Pasja Kibicowania?, a jego głównymi celami są: próba zmiany stereotypowego, negatywnego wizerunku kibica, uatrakcyjnianie widowisk sportowych odbywających się na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa Klub Sportowy Siarka, promocja piłki nożnej oraz integracja środowiska kibiców. W realizację tych celów chcemy zaangażować między innymi uczniów tarnobrzeskich placówek oświatowych i podopiecznych tutejszej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

– Warto podkreślić, że o dofinansowanie starało się aż dwieście organizacji z całego kraju, a także to, że jesteśmy jedynym stowarzyszeniem kibiców, którego projekt zyskał uznanie. Będziemy spotykać się z młodzieżą w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, prowadzić warsztaty artystyczne w celu przygotowania oprawy meczowej, zorganizujemy także turniej kibiców, który połączony będzie z akcją zamalowywania szpecących budynki napisów i malowaniem legalnego graffiti ? mówi prezes SSPN ?Złota Siarka? Wojciech Broda.

Pierwszą inicjatywą w ramach projektu ?Pasja Kibicowania? będzie konkurs na najlepszą pracę plastyczną, utwór muzyczny lub grafikę komputerową przedstawiającą tematykę piłki nożnej, Klubu Sportowego Siarka i EURO 2012 w kontekście pozytywnych postaw kibiców. Mogą w nim uczestniczyć uczniowie tarnobrzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Prace można nadsyłać drogą elektroniczną na adres zlotasiarka@wp.pl lub składać osobiście w siedzibie Stowarzyszenia ?Złota Siarka?, w Tarnobrzegu, przy al. Niepodległości 2 (hala OSiR pok.115) do dnia 18 czerwca. Każda praca powinna zawierać informację o autorze, jego szkole i klasie oraz nauczycielu, pod okiem którego została przygotowana. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na temat całego projektu, a także konkursu można uzyskać pod adresem: www.siarka-tarnobrzeg.eu/zs/