Relacja po zwycięstwie Siarki ze Stalą Sanok

W sobotę 7 maja piłkarze Siarki Tarnobrzeg po bardzo dobrej grze pokonali na własnym stadionie drużynę Stali Sanok 5-0! Dla gospodarzy był to już 7 kolejny mecz bez porażki i 11 zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie. Bramki zdobyli: Kuranty w 18 minucie, Kwieciński (dwie) w 36 i 45, Mazurkiewicz w 70 i Jakubiec w 90. Warto nadmienić, że w 6 minucie bramkarz Siarki Łukasz Ćwiczak obronił rzut karny.

– Z takiego wyniku, z tak silnym przeciwnikiem można się tylko cieszyć. Oczywiście gdyby zawodnik Stali na początku spotkania wykorzystał rzut karny mecz mógł wyglądać zupełnie inaczej. Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była agresywna gra w środku pola, dzięki której nie pozwoliliśmy Stali rozgrywać piłki. Trzeba też przyznać, że w pierwszej połowie meczu wszystko nam wychodziło tak, jak chcieliśmy ? mówił na pomeczowej konferencji prasowej drugi trener Siarki Michał Kozłowski.

– Oczywiście jestem bardzo rozczarowany wynikiem, bo uważam że stać nas na to, aby z Siarką grać jak równy z równym. Muszę przyznać, że gospodarze byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem – mówił trener Stali Sanok Roman Lechoszest.

Po 23 kolejkach rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi Siarkowcy zajmują 3 pozycję w tabeli z dorobkiem 45 punktów i stratą 8 oczek do lidera, drużyny Wisły Puławy. Stal jest 4, a jej piłkarze do tej pory zdobyli 42 punkty.

Drużyny Siarki i Stali wybiegły na boisko w następującym składach:

Siarka: Ćwiczak – Bażant, Jakubiec, Beszczyński, Jakubowski – Kuranty, Hynowski, Madeja, Kwieciński – Mazurkiewicz, Walat.

Stal: Wilczewski ? Ząbkiewicz, Zarzycki, Łuczka, Sumara – Tabisz, Węgrzyn, Kuzicki, Zajdel – Nikody, Pańko.