Kolejny sukces Karoliny Pęk

W dniach 13 – 15 maja w Rotterdamie w Holandii odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii – Dutch Open 2011 w Tenisie Stołowym Niepełnosprawnych Ruchowo (na tych samych obiektach sportowych w tym czasie trwały Mistrzostwa Świata).

Był to kolejny turniej w Europie, w którym najlepsze zawodniczki, zawodnicy z reprezentacji swoich krajów w klasach startowych 1-10 rywalizowali o punkty do rankingu światowego. Wśród zawodników z całego Świata walczących o medale i przepustkę do Igrzysk Paraolimpijskich wystąpiła trójka zawodników IKS Tarnobrzeg Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka, która była w składzie 13 osobowej Reprezentacji Polski.

Zawodnicy w tych zawodach uczestniczyli w turnieju indywidualnym oraz turnieju drużynowym (gry singlowe i deblowe).
Młodziutka zawodniczka z Tarnobrzega Karoliną Pęk odniosła kolejny sukces w tym roku zdobywając brązowy medal w singlu w klasie 9. Przypomnijmy, że już w tym roku zdobyła również brązowy medal we Włoszech w Lugano i 4 miejsce w turnieju na Słowenii.

W zawodach w Holandii wygrała 3:0 (11-7 11-9 11-4) z Holenderką Danielle De Jong i przegrała z Turczynką Neslihan Kavas 0:3. W półfinale gry indywidualnej uległa po zaciętej walce 2:3 (14-12, 9-11 11-3, 10-12, 11-5) z Chinką Meng Liu. W walce o trzecie miejsce pokonała Mistrzynię Świata Francuzkę Claire Mairie 3:1 (12-10, 8-11, 11-8, 11-8).

Natomiast w turnieju drużynowym w połączonych klasie 9-10 wraz z Natalią Partyką i Małgosią Jankowską po wyjściu z grupy i zwycięstwie 3:0 nad Turcją 2 odpadły w 1/8 po przegranej z drużyną Francji 0:3 (już bez N. Partyki – wyjechała wcześniej  z reprezentacją sprawnych).

Karolina powiększyła swój dorobek punktowy w rankingu światowym o 540 pkt. i zrobiła kolejny krok w kierunku Paraolimpiady Londyn 2012..
Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka w turnieju indywidualnym w klasie startowej 4, jak i w turnieju drużynowym odpadli w rozgrywkach grupowych.

Wraz z trenerem klubowym Jackiem Lachorem jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznych wyników Karoliny. Te medale w turniejach w Europie i jej duży wkład w zdobycie Drużynowego Mistrzostwa Polski świadczą o tym, że to utalentowana zawodniczka a odpowiednia praca w klubie daje efekty w postaci sukcesów.

Teraz czeka naszych zawodników wyjazd do Władysławowa i występ w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo, gdzie jedziemy walczyć o medale ? prezes IKS Tarnobrzeg Rajmund Zięba.

Kolejne starty to:
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym – 20-22 maj Cetniewo
Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovakia Open 2011 – 24-29 maja Piestany (Słowacja)
Międzynarodowe Mistrzostwa Rumunii Romanian International Open 2011 – 2-5 czerwiec Cluj-Napoca (Rumunia)