Siarka – Tomasovia, zapowiedź meczu

Już w najbliższą sobotę, 21 maja o godzinie 17.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg na własnym stadionie podejmować będą drużynę Tomasovii Tomaszów Lubelski.

Siarkowcy w tym sezonie nie przegrali jeszcze przed własną publicznością. W dotychczasowych 12 meczach przy Al. Niepodległości zanotowali bilans 11 zwycięstw i jednego remisu. Zdobyli aż 39 bramek i stracili jedynie 4. Tomasovia w tym sezonie na boisku przeciwnika wygrywała 4 razy, 5 razy zremisowała i 3 razy przegrała. Piłkarze z Tomaszowa Lubelskiego zdobyli w tych meczach 11 bramek, stracili natomiast 12.

– Oczywiście chcemy podtrzymać passę bez porażki na własnym stadionie. Na pewno nie będzie to łatwy mecz, bo Tomasovia to niezły zespół, a  poza tym wszystkie zespoły, które przyjeżdżają do Tarnobrzega grają defensywnie ? mówi trener Siarki Adam Mażysz.

W rundzie jesiennej Siarkowcy przegrali w Tomaszowie Lubelskim 2-3. Bramki dla Siarki zdobyli wtedy Paweł Krzemiński i Tomasz Walat, dla gospodarzy trafiali natomiast Ireneusz Baran, Maciej Banaś i Jacek Kusiak.

Siarka zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi, Tomasovia jest szósta.
 
Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,60 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,55 zł a za zwycięstwo gości aż 4,40 zł.

Mecz zostanie rozegrany w ramach 25 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.