Jak zrobić film i Videonotacje

Dyskusyjny Klub Filmowy ?punkt? oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zapraszają na prezentację projektów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” pt. „Jak zrobić film” i „Videonotacje”.
TIT „ę” od 2002 roku prowadzi projekty społeczne w całej Polsce. Metoda działania Towarzystwa to edukacja i aktywizacja młodzieży poprzez sztukę. 

W trakcie działań artystycznych [warsztatów filmowych, fotograficznych, teatralnych i dziennikarskich] młodzi ludzie odkrywają w sobie chęć do działania, odnajdują własne pasje i uczą się twórczego myślenia.

Podczas spotkania 8 czerwca będzie można zobaczyć blok filmowy ?Jak zrobić film? oraz najciekawsze videonotatki dokumentujące kulturę niezależną w stolicy. Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z warsztatami filmowymi organizowanymi przez ?ę? m.in. projektem Przedszkole Filmowe oraz Polska.doc. Jeśli myślisz o studiowaniu w szkole filmowej, chcesz rozwijać swoje pasje związane z realizacją filmów nie może Cię zabraknąć 8 czerwca!

JAK ZROBIĆ FILM
Paulina Capała – członkini Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę?. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim i w Laboratorium Reportażu. Uczestniczka kursu o filmie dokumentalnym w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy opowie o projekcie ?Jak zrobić film?, którego efektem jest 6 odcinkowy program o tym, jak wygląda praca nad filmem. Projekt został zrealizowany w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Towarzystwo, w ramach których grupa młodzieży przez 6 dni biegała z kamerami po Piszu – mazurskiej miejscowości, pracując pod okiem reżysera Pawła Łozińskiego nad remakiem „Gadających głów” Krzysztofa Kieślowskiego. Paulina Capała przedstawi również projekt PRZEDSZKOLE FILMOWE realizowany wspólnie z Towarzystwem i Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Przedszkole to jedyne takie w Polsce warsztaty filmowe dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. 

VIDEONOTACJE
Jakub Piątek – koordynator projektu „Videonotacje” w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych ?ę?. Reżyser filmowy. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserii  w PWSFTviT w Łodzi, związany z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy podczas spotkania opowie o projekcie ?Videonotacje?- za pomocą filmu dokumentalnego warszawiacy opowiadają o kulturze niezależnej stolicy, tworząc videonotatki danego przedsięwzięcia artystycznego.

08.06.2011
Miejski Dom Kultury – Sala UTW – godz.18:15 – Wstęp wolny!
Działalność DKF-u jest dofinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.