Przegrana z Chełmianką na wyjeździe

W minioną sobotę piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali na wyjeździe 1-0 z walczącą o utrzymanie w III lidze Chełmianką Chełm. Była to pierwsza porażka Siarki od 9 kolejek. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 70 minucie Sylwester Zdunek.

– W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze, tak jak zazwyczaj gramy na własnym boisku. Mieliśmy trzy sytuacje, po których powinniśmy prowadzić. Niestety tradycyjnie zabrakło skuteczności.

Mieliśmy też trochę pecha, bo po faulu na Walacie należał nam się rzut karny. W drugiej połowie byliśmy już zupełnie innym zespołem. Wdaliśmy się w kopaninę. Chwila nieuwagi w obronie kosztowała nas stratę bramki, której już później nie udało się nam odrobić. Powinniśmy ten mecz wygrać, a skończyło się tak, jak się skończyło ? mówił po meczu trener Siarki Adam Mażysz.

Po 26 kolejkach rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi Siarka zajmuje trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Chełmianka jest 11. Piłkarze tej drużyny do tej pory zdobyli 34 punkty i o 4 punkty wyprzedzają ?pierwszą pod kreską? Unią Nowa Sarzyna.

Drużyny Siarki i Chełmianki wybiegły na boisko w następującym składach:

Siarka: Ćwiczak ? Bażant, Jakubiec, Łukawski, Beszczyński ? Kuranty, Hynowski, Madeja, Krzemiński ? Kwieciński, Walat

Chełmianka: Ciołek – Grzywna, Krzyżak, Słomka, Tywoniuk – Wójcik, Knot, Wieczorek, Dyczko ? Bala, Zdunek