Aquapark w Tarnobrzegu – pierwszy krok

O budowie aquaparku w Tarnobrzegu, jako formy uniezależnienia atrakcyjności terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Machowskim od pogody i pory roku, mówiło się od dawna. Pomysł pojawił się również w wyborczej „Piramidzie Potrzeb” Norberta Mastalerza, z zaznaczeniem partnerstwa publiczno-prywatnego jako formy pozyskania niezbędnego kapitału. Właśnie uczyniono pierwszy krok, który może nas do aquaparku przybliżyć.

31 maja Prezydent Miasta Tarnobrzega ogłosił przetarg na opracowanie analiz przedrealizacyjnych do projektu „Budowa Aquaparku w Tarnobrzegu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego”. Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie miał 90 dni na opracowanie zakresu projektu, warunków jego finansowania, wybór potencjalnych lokalizacji, analizę opłacalności przedsięwzięcia na podstawie badania konkurencyjnych atrakcji, potrzeb i możliwości mieszkańców oraz planowanych cen wstępu, a w końcu procedury wyboru inwestorów i zasad udziału w ryzyku przedsięwzięcia poszczególnych jego udziałowców.

W projekcie ma być uwzględniony stan infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, bazy turystycznej i hotelarskiej, prognozy finansowe inwestycji, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i możliwe formy promocji przedsięwzięcia.

Analiza zebranych w projekcie informacji wykaże czy budowa aquaparku w Tarnobrzegu przy założonej formie finansowania jest możliwa i celowa.