Kolejna dotacja na zakup wozów strażackich

80 tysięcy złotych otrzyma Tarnobrzeg z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zakup wozów ratowniczo-gaśniczych dla OSP w Mokrzyszowie i Wielowsi.

– Bezpieczeństwo tarnobrzeżan od zawsze jest dla mnie sprawą priorytetową. Na tym nie możemy oszczędzać. Dlatego każdym możliwym sposobem staram się pozyskiwać dodatkowe pieniądze, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie i wiedzieli, że wszelkie możliwe służby ratownicze dysponują profesjonalnym sprzętem ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Kilka dni temu Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie podjął uchwałę o dofinansowaniu zakupu dwóch średnich wozów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Tarnobrzegu os. Mokrzyszów i Wielowieś.

Koszt całej inwestycji to ok. 3 mln 100 tys. zł. Wcześniej Tarnobrzeg uzyskał już dofinansowanie na zakup tych wozów strażackich z Regionalnego Programu Operacyjnego. Tutaj kwota dotacji wynosi blisko 2 mln zł. Jeszcze w czerwcu powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na zakup wozów strażackich.

Info: UM