Powódź 2010 – album ze zdjęciami i reportażami

Około 130 zdjęć i blisko 30 reportaży o najtragiczniejszej powodzi na Północy Podkarpacia w jednym albumie.
?Powódź 2010? ? Tarnobrzeg ? Sandomierz ?Gorzyce. Tak zatytułowane jest najnowsze wydawnictwo autorstwa Małgorzaty Rokoszewskiej i Bogdana Myśliwca, którzy przenieśli na karty albumu efekt swojej reporterskiej pracy podczas ubiegłorocznej powodzi.

– Spośród kilku tysięcy zdjęć, wybraliśmy około 130, które naszym zdaniem były najbardziej symboliczne, najbardziej wymowne. Większość z nich otrzymała krótkie podpisy, ale są to takie fotografie, które naszym zdaniem nie potrzebują komentarza ? mówi współautor albumu Bogdan Myśliwiec.

? W albumie znalazło się także blisko 30 reportaży. Każdy z nich to efekt naszych wielogodzinnych wypraw na odcięte od świata tereny.

W albumie prócz historii, które przeżyli powodzianie i spieszący im z pomocą ratownicy, można także znaleźć wiele informacji statystycznych dotyczących powodzi oraz zdjęcia lotnicze, na których widać ogrom i rozległość zniszczeń poczynionych przez wodę. 

Oficjalna prezentacja albumu odbędzie się 17 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Szerokiej w Tarnobrzegu o godz. 18. Podczas tego spotkania odbędzie się pokaz slajdów z powodzi, będzie można także kupić książkę w promocyjnej cenie.

Album jest już dostępny w księgarniach w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Gorzycach oraz w tarnobrzeskim oddziale Super Nowości. Książka została wydana w nakładzie 1000 sztuk.