Warsztaty robotów, od lipca w Tarnobrzegu i Stalowej Woli

Organizowane przez nas warsztaty to innowacyjny projekt stworzony z myślą o dzieciach ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej. Korzystając z nowoczesnego sprzętu, pokazujemy uczestnikom, czym jest robotyka, a także w jaki sposób można wykorzystać komputer, elementy elektroniczne oraz serwomechanizmy, różnego rodzaju czujniki, przekładnie, dźwignie i koła zębate.

Do budowy robotów służą nam specjalne zestawy klocków Lego Mindstorms NXT 2.0. Jest to najnowsza i najbardziej zaawansowana odsłona klocków Lego przeznaczona dla amatorów robotyki. Zestaw ten jest używany na całym świecie przez wyższe uczelnie techniczne do nauki budowy i programowania robotów. Jego uniwersalność pozwala na to aby już dzieci w wieku szkolnym mogły w praktyce uczyć się z pozoru bardzo trudnych technicznych zagadnień.

Na naszych zajęciach dzieci rozwijają swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, a także mają okazję sprawdzić się w pracy zespołowej. Organizujemy liczne konkursy i zabawy, dlatego dzieci bardzo chętnie zdobywają wiedzę i prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej skomplikowanych robotów.

My jako dzieci nie mieliśmy możliwości rozwijania naszych pasji na takim poziomie. Jednak dzisiejsza technika pozwoliła na to aby marzenia z naszego dzieciństwa stały się rzeczywistością. Dlatego czujemy się zobligowani aby dzielić się naszą wiedzą oraz umiejętnościami z młodymi kreatywnymi ludźmi. Zaszczepiamy w nich pasję do nauki przedmiotów ścisłych takich jak matematyka, fizyka i informatyka. Jednak robimy to w sposób praktyczny i interesujący bo jest to nauka połączona z dobrą zabawą. Mówimy zatem, że kształcimy młodych inżynierów.

Tym razem zajęcia będą mieć na celu zapoznanie się z podstawami budowy i programowania robotów. Dla tych ,którzy wcześniej mieli kontakt z robotyką będą to zajęcia zaawansowane, natomiast dla starszych dzieci przygotowaliśmy program z elementami programowania w języku C. Wystarczy wejść na stronę www.warsztatrobotow.pl lub zadzwonić pod numer 600-667-595, tam można dowiedzieć się więcej informacji dotyczących naszych zajęć.

Info: organizator.