Lato z teatrem – „Farrago”

W najbliższy wtorek, 28 czerwca o godz. 17 na nowodębskich Plantach rozpocznie się spektakl „FARRAGO”  w wykonaniu Teatru Chwilowego.
Sztuka Lidii Amejko, grana już na wielu polskich scenach, to jeden z najinteligentniej skomponowanych współczesnych dramatów.

Dramat o groteskowo-zabawowej treści, z istotną, filozoficzną wymową.
W jednej z ról zobaczymy Wawrzyńca Ciesielskiego – aktora i reżysera, który na Podkarpaciu debiutował tworząc offowy Teatr Modulo. Bazując na Technice Improwizacji Petera Book’a stworzył bądź współtworzył zaskakujące formalnie i ujmujące jakościowo przedstawienia: „Legendy świętych osiedlowych”, „Mayday”, „Tancerz”, „Wyłącz mnie”, „Autoreverse”. Obecnie współpracuje na stałe z Amatorskim Teatrem im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli, z sukcesami reżyserując klasyki teatralne, a podczas premier zapełniając sale Miejskiego Domu Kultury do ostatniego miejsca.
 
Już dziś możemy zapewnić, że jesienią w ramach cyklu „DĘBArty. NOWA DĘBA-NOWA SZTUKA” na deskach w Nowej Dębie zobaczymy „Medeę” i „Wujaszka Wanię” w interpretacji i obróbce reżyserskiej Wawrzyńca.
Tymczasem zachwyćmy się chwilowo Teatrem Chwilowym!
 
…i wspomóżmy Łukasza Wargackiego, na którego operację zbierane będę pieniądze przed i po przedstawieniu.
Zazwyczaj wejście na spektakl kosztuje. My nie każemy płacić. Zapraszamy Państwa na największą z możliwych scen: scenę otwartą z nadzieją, że otworzycie też swoje serca dla człowieka, który potrzebuje pomocy. Każdy datek jest na wagę złota!
Szczegóły akcji dostępne na stronie: http://pomocdlalukasza.pl/

Miejsce: Nowa Dęba, tzw. Planty
Data: 28 czerwca
Start: godz. 17
Organizator: Samorządowy Ośrodek Kultury
Obsada: Anna Kiedrzyńska, Andrzej Sator, Wawrzyniec Ciesielski.