W sobotę mecz z Izolatorem Boguchwała

Już w najbliższą sobotę, 18 czerwca o godzinie 17.00 piłkarze Siarki Tarnobrzeg na własnym boisku podejmować będą drużynę Izolatora Boguchwała. Będzie to ostatni mecz Siarki przed własną publicznością w tym sezonie. Do tej pory żadnemu z przeciwników nie udało się wywieźć z Tarnobrzega trzech punktów.

Naprzeciw siebie staną druga (Izolator) i trzecia (Siarka) drużyna rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi. Wynik tego spotkania może przesądzić o tym, kto awansuje do II ligi, na dwie kolejki przed końcem goście tracą bowiem 2 punkty do lidera rozgrywek drużyny Wisły Puławy. Porażka w Tarnobrzegu może przekreślić ich marzenia o awansie.

– Na pewno Izolator będzie chciał wygrać i zachować szanse na awans. Myślę jednak, że ten zespół nie dogoni już Wisły Puławy, która ostanie dwa mecze gra z zespołami dużo słabszymi od siebie. My nie patrzymy na te zespoły, bo mamy swoje cele i chcemy skończyć ten sezon bez porażki przed własną publicznością. Na pewno stać nas na zwycięstwo i będziemy grać o trzy punkty. Zapraszam kibiców na ostatni w tym sezonie mecz na naszym stadionie. Na pewno będzie to dobre widowisko ? mówi trener Siarki Adam Mażysz.

W rundzie jesiennej Siarkowcy przegrali w Boguchwale 1-3. Bramkę dla Siarki zdobył wtedy Piotr Mazurkiewicz. Dla gospodarzy dwa razy trafił Tomasz Płonka i raz Konrad Cupryś.

Siarkowcy w dotychczasowych 14 meczach na własnym boisku odnieśli 12 zwycięstw i 2 razy zremisowali. Izolator na wyjeździe odniósł 9 zwycięstw, 2 razy zremisował i tylko 3 razy przegrał.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku widzą w drużynie gospodarzy. Za zwycięstwo Siarki płacą 1,82 zł za każdą postawioną złotówkę, podczas gdy za remis już 3,45 zł a za zwycięstwo gości aż 3,40 zł.

Mecz zostanie rozgrywany w ramach 29 kolejki rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi.

W związku z trwającą na stadionie przy Al. Niepodległości instalacją dachu spotkanie zostanie rozegrane bez udziału kibiców gości.