Tomasz Poręba otwiera biuro w Tarnobrzegu

Tomasz Poręba oraz tarnobrzeski PiS zapraszają na otwarcie biura europoselskiego, które odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 13:00 przy ulicy Kościuszki 30 (Internat, I piętro).
Następnie (godz. 14:30), w sali teatralnej Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Serbinowie, odbędzie się projekcja filmu „10.04.10”.

Gościem specjalnym spotkania będzie Jacek Sasin, minister kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Tomasz Poręba (ur. 1973) ? Poseł Parlamentu Europejskiego. Historyk i politolog. Absolwent podyplomowych Studiów Europejskich organizowanych przez Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht.

Pod koniec lat 90-tych pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Był także pracownikiem Biura Krajowego PiS, gdzie pełnił funkcję kierownika działu ds. Informacji i wizerunku. Pracował w Brukseli, jako Główny Doradca Grupy Unia na Rzecz Europy Narodów w Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Był także rzecznikiem prasowym PiS w Parlamencie Europejskim.

Po wygranych wyborach w roku 2009, zdobywając rekordową liczbę głosów w regionie podkarpackim (85.475), został posłem Parlamentu Europejskiego. Jest wiceprzewodniczącym delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim, członkiem prezydium Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, członkiem Komisji Rozwoju regionalnego oraz Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Jest też m.in współinicjatorem intergrupy ?Sky and Space?.

W lutym 2010 r został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Okręgu Rzeszowskiego Prawa i Sprawiedliwości.
W najbliższych wyborach parlamentarnych będzie szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.