Kamila Michalik: Rezygnuję z etatu, ale nie ze współpracy

Kamila Michalik odchodzi z początkiem lipca ze stanowiska Doradcy Prezydenta Miasta d.s. Społecznych. – Rezygnuję z etatu, ale nie ze współpracy z Prezydentem Tarnobrzega. Przeciwnie,  zaczynamy realizować duży projekt pod tytułem Nowa Energia PES na Podkarpaciu. W ramach którego w Tarnobrzegu powstanie Inkubator dla Organizacji Pozarządowych.

Kamila Michalik przez ostatnie pół roku pełniła funkcję doradcy prezydenta ds. społecznych, odpowiadając m.in. za współpracę z organizacjami pozarządowymi.

– Przyczyną rezygnacji z etatu w magistracie są wyłącznie moje zobowiązania osobiste i zawodowe. Żałuję, że dziennikarze piszący teksty o moim odejściu oparli się jedynie na zasłyszanych plotkach. A przecież wystarczyło skontaktować się ze mną, aby  dowiedzieć się, że  w mojej rezygnacji z etatu nie ma drugiego dna. Nie kończę współpracy z Prezydentem Norbertem Mastalerzem. Co więcej, rozpoczynam realizację nowych działań i w ramach tego uzyskałam zapewnienie o chęci współpracy i deklarację wsparcia ze strony Prezydenta. Bardzo się cieszę, ze nadal będziemy współpracować  ?  zapewnia Kamila Michalik.

Inkubator Trzeciego Sektora ma być miejscem, gdzie tarnobrzeskie organizacje pozarządowe uzyskają wszechstronną, fachową pomoc w postaci szkoleń, doradztwa oraz kompleksowego wsparcia, które pozwoli im jeszcze skuteczniej działać na rzecz mieszkańców Tarnobrzega.

– Bardzo dziękuję Pani Kamili za wszystko, co dla nas zrobiła przez ostatnie pół roku, wprowadzając m.in. nowe przejrzyste zasady konkursów na dotacje dla organizacji pozarządowych.  I liczę na dalszą owocną współpracę ? mówi Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.

Fot. Agata Rybka
Na zdjęciu: Prezydent Norbert Mastalerz podziękował Kamili Michalik za dotychczasową współpracę. Jak zapewnia Kamila Michalik, przed nią i Prezydentem Tarnobrzega jest jeszcze wiele pomysłów i projektów do zrealizowania.