Wycieczka do Bałtowa

Dnia 14.07.2011r. dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Tarnobrzegu w ramach akcji ?Lato w mieście? Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto Tarnobrzeg zorganizowało dla dzieci i młodzieży bezpłatną wycieczkę do Bałtowa. Zwiedzanie parku to podróż w czasie poprzez okresy geologiczne tj. od kambru do współczesności.

Na kolorowych tablicach rozmieszczonych wzdłuż trasy można było znaleźć informacje dotyczące układu kontynentów czy rozwoju życia w morzach i na lądach przed milionami lat.

Dużą atrakcję stanowiły rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów i innych wymarłych zwierząt naturalnej wielkości, rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Podczas zwiedzania towarzyszył grupie przewodnik, który poprowadził uczestników wycieczki przez ponad 500 milionów lat historii Ziemi – od pojawienia się pierwszych grup skamieniałości, przez okres dominacji dinozaurów, aż do pojawienia się człowieka. Rekonstrukcje gadów zostały wykonane z ogromną dbałością o zachowanie ich naturalnego wyglądu.

Sama trasa stanowi nie tylko atrakcję dla oglądających, ale ma również dużą wartość dydaktyczną. Ścieżka kończy się wejściem do Muzeum Jurajskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw. oraz wesołe miasteczko gdzie można było skorzystać z wielu ciekawych obiektów. Opiekę nad dziećmi sprawowali członkowie stowarzyszenia: Danuta Oszczudłowska, Beata Kantor, Piotr Wałcerz i Tadeusz Sęk.

Więcej na www.sbm.tarnobrzeg.pl