Odliczamy dni do festiwalu

Już po raz czwarty nad Jeziorem Machowskim w Tarnobrzegu, spotkamy się na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej ?Nowy Brzeg ? Nowa Fala?. Powoli odliczamy dni do naszego wspólnego rejsu. Dużo pracy przed nami, ale nie narzekamy, bo przecież robimy to dla Was.

Mamy nadzieję, że program, który przygotowaliśmy zaspokoi gusta wszystkich, zarówno miłośników piosenki żeglarskiej jak i tych, którzy tej melodii jeszcze nie pokochali.

Na szantowej scenie ?na wodzie? wystąpią najlepsi: Ryczące Dwudziestki, kpt. W. Mieczkowski, EKT Gdynia, Morże Być i oczywiście nie mogłoby zabraknąć ojca festiwalu, Andrzeja Koryckiego, który w duecie z Dominiką Żukowską poniesie nas cudowne klimaty pieśni kubryku.
To nie wszystko. Czekacie na więcej? I słusznie! Błękitny Spinaker za Najlepszą Śródlądową Imprezę Roku 2010 w Polsce ? zobowiązuje!

W tym roku poprzeczka jest wyższa ? sami ją sobie podnieśliśmy. Dlatego jak zawsze atrakcji nie zabraknie, wesołe miasteczko dla dzieci, konkursy z nagrodami dla małych i dużych a przede wszystkim dobra muzyka i woda?

?Na wodzie? też będzie się działo! Tu rozegrają się prawdziwe bitwy o najwyższe miejsce na podium. W zmaganiach na wodzie wezmą udział środowiska akademickie, przedstawiciele firm, dziennikarze, a przede wszystkim miłośnicy sportów wodnych.

Zwycięzcom regat, puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody niespodzianki wręczą między innymi: Jan Bury wiceminister Skarbu Państwa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Krzysztof Pitra Starosta Tarnobrzeski, Norbert Mastalerz Prezydent Miasta Tarnobrzeg.

W minionym roku gościliśmy Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, który wsparł nasze przedsięwzięcie. Natomiast, w 2011 r. ? tego w historii naszego festiwalu jeszcze nie było! Na szantowej scenie w niedzielne popołudnie wystąpią zespoły folklorystyczne z całego świata, min. z Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA.

Pamiętajcie! 23 i 24 lipca cumujemy w Tarnobrzegu!
Zapraszam
kpt. Tadeusz Gospodarczyk