Ponad 120 wystawców na Jarmarku Dominikańskim

Ponad stu dwudziestu wystawców z całej Polski zjechało w weekend do Tarnobrzega na XIII Jarmark Dominikański. Pogoda dopisała, a rękodzieła prezentowane przez wystawców przyciągnęły tłumy tarnobrzeżan i mieszkańców sąsiednich miejscowości.

Tradycyjnie Jarmark rozpoczął się od mszy św. w Kościele oo. Dominikanów koncelebrowanej przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Później Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz wspólnie z Biskupem oficjalnie otworzyli Jarmark i przywitali wystawców, którzy przyjechali m. in. z Krakowa, Gdańska, Lublina czy Częstochowy.

Oczywiście wystawcy przywieźli ze sobą swoje najcenniejsze wyroby. Nie zabrakło czegoś dla ciała i ducha. Głodni mogli zasmakować w oscypkach, wiejskiej kiełbasie, chlebie czy słodkim miodzie. Panie przeważnie kupowały biżuterię lub drewniane zabawki dla najmłodszych. Dla zebranych na Placu Bartosza Głowackiego przygrywały folkowe kapele. Muzyczną gwiazdą XIII Jarmarku był zespół Gienek Loska Band, w którym śpiewa zwycięzca pierwszej edycji programu ?X Factor? – Gienek Loska. W zespole gra także młody tarnobrzeżanin ? Tomasz Setlak. Na Jarmarku gościli także Posłanka PO Renata Butryn oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński.

Podczas XIII Jarmarku wśród wystawców można było także spotkać tarnobrzeskie amazonki, które zachęcały panie do nauki badania swoich piersi. Swój namiot miał także Urząd Miasta Tarnobrzeg, który rozdawał odwiedzającym materiały promocyjne.

? Trzynasty Jarmark na pewno nie był pechowy, a wręcz przeciwnie ? rekordowy. Przyjechała rekordowa liczba wystawców, którzy cenią naszą gościnność i dlatego chętnie nas odwiedzają. Koncert Gienka Loski zgromadził na tarnobrzeskim rynku ponad 5 tysięcy osób, które mam nadzieję, długo i mile będą wspominać pierwszy sierpniowy weekend. Tych wszystkich, którzy dobrze się z nami bawili już dziś zapraszam na XIV Jarmark, który tradycyjnie, odbędzie się w pierwszy sierpniowy weekend przyszłego roku ? mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Info+fot: UM