Zapraszamy na pożegnanie lata

W niedzielę, 4 września, nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie gorące i muzyczne zakończenie tegorocznych wakacji. Oczywiście nie zabraknie rywalizacji na wodzie, a publiczność rozgrzewać będą zespoły RAP-A-DUB, Farba oraz Vavamuffin.

– Gorąco wszystkich zapraszam, bo skoro powitaliśmy lato, teraz musimy je godnie pożegnać. Jestem pewien, że atrakcji nie zabraknie ? mówi Prezydent Norbert Mastalerz.
Jak na pożegnanie lata przystało, będzie muzycznie i żeglarsko. Na zaproszenie Prezydenta Tarnobrzega, w regatach po Jeziorze Tarnobrzeskim rywalizować będą burmistrzowie Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. Początek samorządowego ?ścigania? zaplanowano na godz. 13.

Ośrodek Sportu i Rekreacji ?Wisła? zorganizuje także dla najmłodszych mieszkańców regaty w klasie optymist (początek o godz. 12). Wszystkich dorosłych zapraszamy natomiast do rywalizacji w klasie open o Puchar Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza (początek godz. 10). 

Tuż po rywalizacji sportowej, około godziny 14 rozpocznie się część muzyczna pożegnania lata. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się tarnobrzeski zespół RAP-A-DUB. RAP-A-DUB to starzy wyjadacze tarnobrzeskiej sceny muzycznej. Dotychczas porozrzucani po innych zespołach, skrzyknęli się i stworzyli niezwykłą kapelę, o której wkrótce będzie głośno.

Tuż po tarnobrzeżanach, o godz. 16, na scenie pojawi się popowo-rockowy zespół Farba, który w grudniu ubiegłego roku wydał płytę z okazji jubileuszu 10-lecia. W 2003 roku zespół wydał debiutancki album „Muszę krzyczeć !”. Wielkim sukcesem okazał się być singiel promujący płytę, utwór „Chcę tu zostać”, który stał się przebojem w większości rozgłośniach radiowych i gościł na 1 miejscu wielu list przebojów. Na pożegnanie, o godz. 18, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów grających reggae, raggamuffin z elementami dubu i dancehallu, czyli Vavamuffin.