Zawody strzeleckie na wojskowe święto

W dniu 13 sierpnia br. na terenie strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Tarnobrzegu klub strzelecki ?GROM? zorganizował zawody strzeleckie z okazji obchodów ?Dnia Wojska Polskiego?. W zawodach wzięło udział 35 zawodników z naszego regionu rywalizując w pięciu konkurencjach.

Rywalizacja była bardzo zacięta i odbywała się na wysokim poziomie. Dla przykładu zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w konkurencji ?pistolet wojskowy? uzyskali po 99 punktów na 100 możliwych, a o zwycięstwie zdecydowały tzw. ?dziesiątki centralne?.
Nowością w zawodach organizowanych przez klub było strzelanie z karabinka kbks w postawie ?stojącej?, co spotkało się z bardzo przychylnym przyjęciem strzelających. Konkurencja ?rzut granatem? do celu z bronią w ręce, w hełmie i ?bojowej? kamizelce była świetną zabawą i powodowała bardzo wesołą atmosferę. 

Zawody zakończyły się rozdaniem dyplomów i nagród, które wręczali: Prezes Klubu Strzeleckiego ?Grom? Pan Leszek Ogorzałek oraz V-ce Prezes Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Pan Jerzy Salamucha.

Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali
?Pistolet wojskowy?
1.Andrzej IREK
2.Marek TRELA
3.Daniel KUKIER
?Karabinek sportowy?
1.Jacek KOZDRONKIEWICZ
2.Andrzej IREK
3.Piotr MORDARSKI
?Rzut granatem?
1.Bernard GORLICKI
2.Anna SKURA
3.Piotr MORDARSKI
?Trójbój strzelecki?
1.Andrzej IREK
2.Piotr MORDARSKI
3.Jacek KOZDRONKIEWICZ
?Pojedynek strzelecki?
1.drużyna w składzie: Robert GÓRALSKI & Dariusz WÓJTOWICZ
2.drużyna w składzie: Jacek KOZDRONKIEWICZ & Marek TRELA
3.drużyna w składzie: Krzysztof SZYKUŁA & Zbigniew CHAMERA

Zawody zakończył tradycyjny piknik przy grillu