Zakończył się I etap konkursu na nazwy rond

Słoneczne lub Juliusza Tarnowskiego ? tak może już wkrótce nazywać się rondo powstałe u zbiegu ulic Piłsudskiego-Szeroka-Targowa. Drugie nowo wybudowane rondo Mickiewicza-Szpitalna-Niepodległości, może nosić nazwę Siarkowców lub gen. Władysława Andersa. Do 30 sierpnia internauci mogą głosować na wybraną propozycję za pośrednictwem strony www.tarnobrzeg.pl

W poniedziałek komisja konkursowa, której przewodniczył Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, spośród kilkudziesięciu zgłoszonych propozycji wybrała dwie najciekawsze i dwie najczęściej się powtarzające. Teraz internauci za pośrednictwem strony www.tarnobrzeg.pl mogą głosować na wybraną propozycję.

Wśród zgłoszonych propozycji na nazwę ronda Piłsudskiego-Szeroka-Targowa, najczęściej pojawiającą się była ?Juliusza Tarnowskiego?. Komisja konkursowa jako najciekawszą wybrała za to nazwę ?Słoneczne?. ? Chcemy na tym rondzie ustawić kilku metrową palmę, która nieco uatrakcyjni rondo. Dlatego jako najciekawsza wydaje się nam propozycja ?Słoneczne?, bo przecież palma nierozerwalnie kojarzy się nam ze słońcem ? mówi Prezydent Mastalerz.

Spośród zgłoszonych propozycji na nazwę ronda Mickiewicza-Szpitalna-Niepodległości, najczęściej powtarzającą się była – ?gen. Władysława Andersa?. Zaś komisja konkursowa wybrała nazwę ?Siarkowców?. ? Osoba, która zgłosiła nazwę ?Siarkowców? napisała, że są to ludzie związani z miastem. Siarka to przecież historia tego miasta, dlaczego więc nie nadać nowemu rondu takiej nazwy. Poza tym ?Siarkowcy? to też kibice Klubu Sportowego Siarka, którzy z zapałem i sercem (tuż obok nowego ronda) dopingują swoich piłkarzy, którzy też tworzą historię naszego miasta ? dodaje Prezydent.
Spośród czterech propozycji internauci wybiorą dwie, które zostaną przedstawione przez Prezydenta na sesji Rady Miasta. Ostateczną nazwę wybiorą radni.