Otwarcie nowej trybuny tarnobrzeskiego stadionu

Aż 4:1 triumfowali nad drużyną Wicemarszałka Zygmunta Cholewińskiego tarnobrzescy samorządowcy. Niestety sukcesu ekipy Prezydenta Norberta Mastalerza nie powtórzyli piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przed ponad dwutysięczną publicznością ulegli Karpatom Krosno 0:1. Bramkę dla gości zdobył Bartłomiej Buczek.

Była to pierwsza porażka Siarkowców przed własną publicznością od ponad roku.

– Zdawałem sobie sprawę z tego, że kiedyś w końcu przegramy u siebie. Szkoda, że zdarzyło się to akurat w dzień otwarcia trybuny. Trudno jest wygrywać mecze grając w ataku tylko Tomkiem Wolanem. W końcówce zawodnik Karpat uderzył pięknie, nie do obrony i przegraliśmy. Jeśli nie wzmocnimy ataku dalej będziemy grać tak, jak gramy ?
mówił po meczu trener Siarki Adam Mażysz.

– Oddaliśmy tylko dwa strzały na bramkę, w tym jeden skuteczny. Siarka też nie stworzyła dużo więcej sytuacji bramkowych. Wygraliśmy ten mecz konsekwentną grą z tyłu i kontratakiem ? mówił na pomeczowej konferencji prasowej obrońca Karpat Marcin Łukaczyński.

Po 3 kolejkach rozgrywek grupy lubelsko-podkarpackiej III ligi Siarka zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów i bilansem bramek 2-2, Karpaty są liderem z kompletem punktów i bilansem bramek 3-0.

Drużyny Siarki i Karpat wybiegły na boisko w następujących składach:
Siarka: Ćwiczak ? Beszczyński, Jakubowski, Jakubiec, Madeja ? Hynowski, Kuranty, Łuczakowski ? Wolan, Bażant, Kwieciński
Karpaty: Hajduk ? Jarząb, Łukaczyński, Tomkiewicz, Włodarski ? Sikorski, Zajdel, Stanisz, Koncewicz ? Sedlaczek, Radulj

Podczas sobotniego meczu tarnobrzescy kibice po raz pierwszy zasiedli na nowo wybudowanej krytej trybunie miejskiego stadionu. Spotkanie Siarki z Karpatami obejrzało 2500 kibiców. 

W sierpniu zakończył się pierwszy etap budowy trybuny. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane ?KONSBUD? w Lublinie. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Piłkarze Siarki po raz pierwszy za to zasiedli w nowych boksach, które zastąpiły dawno wysłużone blaszaki.

Z okazji oddania do użytku nowej trybuny, Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz, zaprosił na mecz towarzyski drużynę Wicemarszałka Zygmunta Cholewińskiego.

Tarnobrzeżanie okazali się mało gościnni i pokonali samorządowców województwa aż 4:1. Honorowego gola zapisał na swym koncie Wicemarszałek Cholewiński, który po minięciu bramkarza tarnobrzeskiej ekipy Konrada Paciorkowskiego, umieścił piłkę w siatce. W ekipie Prezydenta Mastalerza zagrał m. in. były piłkarz Siarki, Cezary Kucharski, który zdobył dla gospodarzy jedną bramkę. Do siatki trafili także: Maciej Adamowicz, Dariusz Nowak i Mirosław Szewc.

Tuż przed spotkaniem samorządowców, prezes KS Siarka, Grzegorz Ciszewski wspólnie z Prezydentem Tarnobrzega Norbertem Mastalerzem, Wicemarszałkiem Zygmuntem Cholewińskim, Posłem Mirosławem Plutą i Cezarym Kucharskim, wręczyli dyplomy i nagrody młodym adeptom Wakacyjnej Akademii Piłkarskiej.

W przerwie meczu Prezydent Tarnobrzega wspólnie z Prezesem Ciszewskim i Kazimierzem Greniem, prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, rzucili w trybunę piłki z autografami tarnobrzeskich piłkarzy. Ci, którzy je złapali, mogli spróbować swoich sił w ?jedenastkach?. Wstęp na sobotnie spotkanie był bezpłatny, gdyż koszty organizacji meczu pokrył Prezydent Miasta. 

Fot. Agata Rybka
Info: UM, KS Siarka