Wyniki turnieju tenisa stołowego na wózkach

Po raz pierwszy w Polsce, po raz pierwszy w Tarnobrzegu w dniach 20 – 21 sierpień 2011 roku na Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49 odbył się Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach ? Polska Tarnobrzeg 2011.

Wystąpiło szesnastu tenisistów stołowy na wózkach z Reprezentacji Czech, Litwy i Polski.
Zawody poprowadził jako sędzia główny Pan Henryk Oleksiuk (sędzia państwowy), pomagał mu sędzia Janusz Malarz oraz sędziowie przy stołach Jacek Lachor, Wiesław Byczek, Krzysztof Kowalski i Piotr Mikera.
Mecze rozgrywane były na 4 stołach SPONETA S7-13 z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Tibhar .
Zawodników, trenerów, sędziów gościły Hotele Karolina i Kameleon w Tarnobrzegu oraz Hotel Basztowy w Sandomierzu.
Catering – obiady na hali sportowej zapewniała Spółdzielnia Socjalna KONAR – Bar Nasz.
Patronat honorowy nad zawodami objęli Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych ?Start? Pan Robert Szaj, Poseł na Sejm RP Mirosław Pluta oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

W sobotę w pierwszym dniu zawodów rozgrywki rozpoczęły się od godziny 10.00, a o godzinie 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie i prezentacja uczestników turnieju przy dźwiękach utworu ?The show must go on? zespołu Queen, które poprowadził dziennikarz Piotr Pyrkosz. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Naczelnik Edukacji i Sportu Anna Czaplińska, Dyrektor ZSP nr 1 Piotr Wałcerz, Radny Stanisław Banaszak oraz przedstawiciel Poseł na Sejm RP Mirosława Pluty.

Pierwszy dzień to turniej drużynowy w klasie 2 i klasie 4 oraz rozegrano większą cześć turnieju open.  

Drugi dzień to dalsza część ?maratonu gier? czyli finał turnieju open i dwa turnieje indywidualne w klasie 2 i klasie 4. Mnóstwo zaciętych gier we wszystkich meczach, wygrywają faworyci ale są też niespodzianki.

Turniej drużynowy w klasie 2 wygrywa drużyna Team POL 1 ? Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk przed Team CZE – Jiri Suchanek/Ladislav Tlaskal i Team POL 2 ? Rajmund Zięba/Piotr Sokalski (IKS Tarnobrzeg).

Turniej drużynowy w klasie 4 wygrywa Team POL 2 ? Rafał Lis/Mariusz Czerwiński po zwycięstwach nad wszystkimi drużynami, przed Team POL 1 ? Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka (IKS Tarnobrzeg) i Team CZE – Karel Zmrzlý/Jiri Žak.

Na początku drugiego dnia zawodów rozegrał się bratobójczy pojedynek finałowy w turnieju open pomiędzy Maciejem Nalepką i Krzysztofem Żyłką z IKS Tarnobrzeg. 

Z pojedynku zwycięsko wyszedł Maciek, wygrywając 3:1 w setach. Trzecie miejsce zajął Mariusz Czerwiński a czwarte Rafał Lis, który nie przystąpił do gry o trzecie miejsce z powodu kontuzji.

W turnieju indywidualnym w klasie 2 zwyciężył dziesiąty w rankingu światowym Jiri Suchanek z Czech pokonując w finale 3:0 Rafała Czupera. Natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Jakimczuk pokonując Czecha Ladislava Tlaskala 3:2. Na piątym miejscu uplasował się Rajmund Zięba najwyżej sklasyfikowany zawodnik z Tarnobrzega.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 zwyciężył Mariusz Czerwiński pokonując w grach finałowych 3:2 Macieja Nalepkę i 3:2 Krzysztofa Żyłkę z IKS Tarnobrzeg oraz 3:0 Czecha Karela Zmrzly.

Z turnieju indywidualnego po jednej z gier wycofał się z powodu kontuzji Rafał Lis.

Uroczyste zakończenie turnieju odbyło się przy dźwiękach utworu ?We are the champions? zespołu Queen i poprowadził je Piotr Pyrkosz, puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Stiga, Aga Sport, Bank BGŻ wręczał Prezydent Norbert Mastalerz.

– Dziękuję wszystkim, którzy pomagali zorganizować ten nasz międzynarodowy turniej i tym wszystkim co pracowali z nami przez trzy dni na hali sportowej ZSP nr 1. Dziękuję sponsorom, Prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podkarpackiego za wsparcie finansowe. Gratuluje zawodnikom odniesionych sukcesów a przegranym walki Fair play.
Był to udany maraton tenisa stołowego na wózkach, emocjonujące mecze i zacięta gra. Promocja Tarnobrzega, klubu i promocja sportu uprawianego przez osoby niepełnosprawne ruchowo, tenisa stołowego na wózkach, który dzięki turniejom w Tarnobrzegu ma szanse się rozwijać i promować w Europie. Dziękuje za przyjazd zawodnikom z Czech i Litwy. Szkoda ze nie dojechali tenisiści stołowi z Ukrainy i nie mogli przyjechać Słowacy.
Czekamy na Was wszystkich Słowian w przyszłym roku. Zapraszam na kolejny turniej w 2012 roku, wiem, że to rok Igrzysk Paraolimpijskich ale myślę, że znajdziemy dogodny termin by się spotkać tu w Tarnobrzegu ?
powiedział Rajmund Zięba organizator turnieju

Wyniki
Turniej drużynowy klasa 2

1. Team POL 1 ? Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk
2. Team CZE – Jiri Suchanek/Ladislav Tlaskal
3. Team POL 2 ? Rajmund Zięba/Piotr Sokalski

Turniej drużynowy klasa 4

1. Team POL 2 ? Rafał Lis/Mariusz Czerwiński 
2. Team POL 1 ? Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka
3. Team CZE – Karel Zmrzlý/Jiri Žak
4. Team LTU – Aleksandr Olechnowicz/Igor Lawrentjew
5. Team POL 3 – Mariusz Siewierski/Mateusz Walski

Turniej Open
1.POL ? Maciej Nalepka
2.POL ? Krzysztof Żyłka
3.POL ? Mariusz Czerwiński
4.POL ? Rafał Lis
5.CZE – Karel Zmrzlý
6.CZE – Jiri Suchanek
7.LTU – Aleksandr Olechnowicz
8.CZE – Ladislav Tlaskal

Turniej indywidualny klasa 2
1.CZE – Jiri Suchanek
2.POL ? Rafał Czuper/
3.POL ? Tomasz Jakimczuk
4.CZE – Ladislav Tlaskal
5.POL ? Rajmund Zięba
6.POL ? Piotr Sokalski
7.POL – Mateusz Walski

Turniej indywidualny klasa 4
1.POL ? Mariusz Czerwiński
2.POL ? Krzysztof Żyłka
3.POL ? Maciej Nalepka
4.CZE – Karel Zmrzlý
5.LTU – Igor Lawrentjew
6.CZE – Jiri Žak
7.LTU – Aleksandr Olechnowicz
8.POL ? Rafał Lis
9.POL – Mariusz Siewierski

Sponsorzy:
Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Zakład Obrotu Towarowego Siarkopol w Tarnobrzegu, Firma Seltar z Tarnobrzega, Firma Intop z Tarnobrzega, Aksedo z Warszawy,  Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg, Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie, MediaExpert, SanTa-EKO, Golden Global Grupa-Centrum Reklamy, 
Hotel Karolina w Tarnobrzegu, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu, Marek Tymków, Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Hotel Basztowy w Sandomierzu, Spółdzielnia Mieszkaniowa ?Siarkowiec? w Tarnobrzegu, Bank Żywności w Tarnobrzegu, Firma Skobud, Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, Bank BGŻ w Tarnobrzegu, Aga Sport z Gliwic, Modest z Łodzi, Inters.pl z Krakowa, Stiga z Warszawy, Firma APCO 

Patronat Medialny: MTV Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Radio Rzeszów, Tygodnik Nadwiślański, Super Nowości, Sztafeta, NadWisłą24.pl, TwójRegion24.pl, www.pingpong.com.pl, www.tarnobrzeg.info, www.mojadolina.pl