Kibicujmy chodziarzowi z Nowej Dęby

Pochodzący z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł, wicemistrz Europy w chodzie na 50 km, w nocy z piątku na sobotę naszego czasu wystartuje na tym samym dystansie podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w koreańskim Daegu. 
Start wychowanka Stali Nowa Dęba to jedna z największych szans medalowych reprezentacji Polski.  

W 2010 r. podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Barcelonie, Sudoł zdobył srebrny medal na swoim koronnym dystansie – 50 km.
Jak dotąd w Korei polscy sportowcy zdobyli tylko jeden medal – złoto w skoku o tyczce zdobył Paweł Wojciechowski. Inni zawodnicy mający poważne szanse medalowe – m.in. medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Anna Rogowska, Monika Pyrek, Piotr Małachowski czy Marcin Lewandowski zajęli miejsca poza podium.

Zachęcam wszystkich mieszkańców Nowej Dęby i całego regionu do kibicowania naszemu zawodnikowi – mówi burmistrz Wiesław Ordon. Niewielu zawodników z naszego regionu osiąga największe sukcesy na najważniejszych imprezach sportowych na świecie, a Grzegorz Sudoł już nie raz udowodnił, że jest jednym z najlepszych chodziarzy na świecie. Gorąco trzymamy kciuki za jego sukces na mistrzostwach świata w Daegu – podkreśla burmistrz Ordon. 

Grzegorz Sudoł wystartuje do pięćdziesięciokilometrowego chodu w nocy z piątku na sobotę o godz. 1:00. Transmisja na żywo m.in. na antenie stacji TVP Sport oraz Eurosport.
 

Na zdj. Grzesiek (pierwszy z prawej) podczas zeszłorocznych Mistrzostw Polski w Chodzie w Nowej Dębie, z „ojcem” sportowych sukcesów chodziarza, trenerem J. Ziębą u boku i w towarzystwie Kamila Piórka (po lewej).