Grzegorz Ciszewski podał się do dymisji

Jak podaje witryna klubu KS.Siarka, w dniu wczorajszym prezes klubu Grzegorz Ciszewski złożył rezygnację.

Witryna www.siarka-tarnobrzeg.eu opublikowała również oświadczenie Grzegorza Ciszewskiego, które pozwalam sobie zacytować.

Szanowni Kibice, Sympatycy, Przyjaciele KS Siarka,

Informuję, iż w dniu 1.09.2011 r., podczas wieczornego posiedzenia Zarządu klubu, złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Klubu Sportowego Siarka. Powody złożenia rezygnacji są wieloaspektowe, a sama decyzja dojrzewała od kilku miesięcy.

Poza względami natury osobistej przyczyną rezygnacji są problemy związane z relacjami na linii KS Siarka ? Prezydent Miasta, które w tym momencie osiągnęły impas. Wynikają one z rozbieżnych wizji co do funkcjonowania KS Siarka oraz planów i działań związanych z przyszłością Klubu. Tak jak dla dobra KS Siarka znalazłem się na czele Zarządu, tak dla tej samej wartości odchodzę.

Odchodzę z podniesioną głową. Przez czas mojej kadencji udało się zorganizować wiele ciekawych przedsięwzięć wzorowanych na klubach grających w najwyższych klasach rozgrywkowych: po raz pierwszy Klub opracował profesjonalną ofertę marketingową i  aktywnie wyszedł do sponsorów, wdrożono program lojalnościowo-rabatowy dla kibiców, zorganizowano wiele turniejów i akcji popularyzujących piłkę wśród najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega i okolic, a dzięki podjęciu współpracy z mediami o Siarce znów usłyszeli kibice piłkarscy w całym kraju. Udało się również zbudować efektownie i skutecznie grającą drużynę, która w minionym sezonie przysporzyła tarnobrzeskim kibicom wiele radości.

 Efektem podjętych przez nas działań stał się pozytywny klimat, jaki systematycznie zaczął się wokół Klubu tworzyć. Jest też skuteczny oddźwięk finansowy naszych działań. Przez ponad rok czasu Zarząd pozyskał od sponsorów zewnętrznych kwotę wyższą niż wpływy z tego tytułu na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

 Ta trudna praca to nie tylko pasmo sukcesów, lecz także wielu problemów, z którymi przychodziło nam się borykać i rozwiązywać w codziennej pracy. Jednakże wdrażanie długofalowej strategii funkcjonowania Klubu, opartej na pracy z młodzieżą oraz dopasowywaniem oferty marketingowej do potrzeb lokalnego biznesu dawało nadzieję na dalszą poprawę sytuacji tarnobrzeskiej piłki i pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość. Świadczyły o tym liczne opinie przedsiębiorców, kibiców i mieszkańców Tarnobrzega. Przejmując władzę w Klubie byliśmy świadomi zastanych realiów społeczno-politycznych i wiążącego się z tym ryzyka. Ten Zarząd je podjął. Historia, mieszkańcy miasta, piłkarze i kibice ocenią nas z perspektywy czasu w roli osób stojących na czele tarnobrzeskiej piłki. Teraz czas na nowych ludzi. Wierzę, że te zmiany wyjdą na dobre dla KS Siarka. Ze swej strony z oddaniem deklarują swoją dalszą pomoc i współpracę z następcami.

Podczas tego okresu dane mi było poznać wielu wspaniałych, autentycznie oddanych Klubowi ludzi i przekonać się na kogo można liczyć w mozolnej, codziennej pracy. Za trud oraz poświęcony czas dziękuję wszystkim: współpracownikom, piłkarzom, sponsorom i kibicom, którzy byli przy Klubie Sportowym Siarka Tarnobrzeg przez ten czas.
                                                                                                                                
Z poważaniem

Grzegorz Ciszewski