Bezpłatne warsztaty „Inwestuj Świadomie”

W piątek, 9 września 2011 r., w hotelu Kameleon w Tarnobrzegu odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne z cyklu ?Akcjonariat Obywatelski ? Inwestuj Świadomie? z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Zdzisława Gawlika. Spotkanie poprowadzą eksperci Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

?Inwestuj Świadomie? to cykl 49 spotkań w najważniejszych miastach Polski, prowadzony w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego, programu edukacyjnego zainicjowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa, przy wsparciu najważniejszych instytucji rynku kapitałowego i środowisk inwestorów indywidualnych. Celem programu jest upowszechnienie wiedzy na temat funkcjonowania rynków giełdowych i zwiększenie zaangażowania Polaków w życie społeczno-gospodarcze. Gospodarzami spotkania w Tarnobrzegu są eksperci Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Potrzeba edukacji w zakresie świadomego inwestowania i oszczędzania jest szczególnie widoczna w okresie aktualnie odczuwanych niepokojów na światowych rynkach. Wszyscy uczestnicy naszych warsztatów mogą liczyć na dawkę atrakcyjnej i przystępnej wiedzy, która pozwoli im na ocenę zjawisk gospodarczych i rozpoczęcie przygody z rynkiem kapitałowym. Formuła spotkań umożliwia również dyskusję i wzajemną wymianę doświadczeń, co zostało wysoko ocenione przez uczestników dotychczas organizowanych przez nas wydarzeń ? mówi Łukasz Grzesło, Dyrektor Sprzedaży Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, organizator spotkania.

Podczas spotkania eksperci Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego oraz zaproszeni goście zaprezentują mechanizmy i instytucje rynku kapitałowego, a także zasady świadomego inwestowania w akcje giełdowych spółek. Eksperci podpowiedzą czym kierować się przy inwestycjach giełdowych, jak ograniczać ryzyko i dopasować inwestycje do swoich potrzeb oraz dlaczego warto rozważyć giełdę jako atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych sposobów długoterminowego lokowania oszczędności.

Idea Akcjonariatu Obywatelskiego została zapoczątkowana przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy okazji debiutów giełdowych PZU i Tauron PE oraz rozwinięta podczas prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Efektem kampanii jest znaczny wzrost rachunków inwestycyjnych prowadzonych przez inwestorów indywidualnych oraz pozytywny oddźwięk opinii społecznej utożsamiającej Akcjonariat Obywatelski z praktyką wolnego rynku i rozwojem gospodarczym.

Spotkanie w Tarnobrzegu odbędzie się 9 września o godzinie 16:30 w Hotelu Kameleon, przy ul. Warszawskiej 2a. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.AkcjonariatObywatelski.pl. Zapisów można dokonywać również pod numerem telefonu (71) 322 96 65.

Wszyscy uczestnicy otrzymają komplet materiałów edukacyjnych. W czasie spotkań odbywać się będą konkursy, a wśród uczestników rozlosowane zostaną upominki i nagrody.

Uczestnictwo w spotkaniach ?Akcjonariatu Obywatelskiego? jest bezpłatne.

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za I półrocze 2011 roku wyniósł 1,838 mld zł. Z ponad 25-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży złotowych kredytów hipotecznych według Związku Banków Polskich, oferując oprócz tradycyjnych kredytów hipotecznych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Jako lider sektora zwyciężył w rankingu ?50 największych banków w Polsce 2011? organizowanym przez miesięcznik Bank. Najwyższe na rynku wyniki finansowe zapewniły PKO Bankowi Polskiemu także pierwsze miejsce w prowadzonym przez Gazetę Finansową rankingu 100 największych instytucji finansowych w Polsce. Liderowi rynku zostały również przyznane dwie nagrody w dziewiętnastej edycji rankingu ?Najlepsze Banki? prowadzonego przez Gazetę Bankową we współpracy z firmą doradczą PwC. PKO Bank Polski zajął drugie miejsce w kategoriach ? banki duże oraz najefektywniejszy bank. W rankingu najlepszych instytucji finansowych zorganizowanym przez dziennik Rzeczpospolita Bank zdobył wyróżnienia w dwóch kategoriach: banki komercyjne oraz domy maklerskie. Aż pięć produktów PKO Banku Polskiego: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, konto, lokata i karta kredytowa, zostało nagrodzonych przez miesięcznik Reader’s Digest certyfikatami „Produkt Roku 2010” jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt gotówkowy i kredyt dla firm, zdobywcą tytułu Solidny Pracodawca 2010, zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców”, posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi” oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt ? za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wdrażane przez Bank zostały z kolei docenione przez Gazetę Bankową, która przyznała mu tytuł „Bankowego Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2010”. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu „Top Marka” według magazynu Press oraz Złota Statuetka Marki Godnej Zaufania w kategorii bank w dorocznym badaniu European Trusted Brands przeprowadzanym przez wydawnictwo Reader?s Digest. Wyrazem uznania dla siły wizerunkowej Banku jest także tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska przyznany przez Business Centre Club. Marka PKO Banku Polskiego jest także najdroższa na krajowym rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2010” jej wartość została określona na 3,6 mld zł.