Nawet 80 miejsc w tarnobrzeskim żłobku

Samorząd tarnobrzeski jako jedyny z Podkarpacia otrzymał dofinansowanie w ramach rządowego programu ?Maluch?. Dzięki dotacji w Przedszkolu Integracyjnym nr 9 do końca października 2012 roku, powstanie żłobek.
Minister Pracy i Polityki Społecznej w trzeciej turze drugiej edycji otwartego konkursu ofert na finansowe wspieranie gminnych projektów dotyczących rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 ?MALUCH?, wyłonił 25 ofert, na łączną kwotę dotacji 3.229.780 zł.

Wśród ofert, które otrzymały dofinansowanie znalazł się projekt zgłoszony przez samorząd tarnobrzeski dotyczący adaptacji istniejącego Przedszkola nr 9 na żłobek. Koszt zaplanowanych prac to 82 tys. zł, z czego 24 600 zł z własnej kasy dołoży samorząd.

Dofinansowanie dotyczy pierwszego etapu zaplanowanych prac. Na początku przyszłego roku, w następnej edycji programu, Tarnobrzeg będzie ubiegał się o kolejne środki na dalsze prace. Po przekształceniu przedszkola w żłobek, będzie mogło do niego uczęszczać nawet 80 dzieci.