Jubileuszowy Turniej Bartosz z Szymonem Kołeckim

18 września odbędzie się kolejna edycja Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ?Bartosz 2011? pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Norberta Mastalerza. Gościem honorowym „Bartosza” będzie Szymon Kołecki v-ce mistrz olimpijski, medalista MŚ i ME, Rekordzista Świata w podnoszeniu ciężarów.

 W pokazach specjalnych po raz drugi będziemy mogli zobaczyć Krystiana Herbę w jego najnowszym pokazie trialu rowerowego.  

Będzie to jubileuszowy X turniej który od 2 lat dzięki udziałowi reprezentacji Litwy przybrał range międzynarodową.

Trochę o Bartoszu…
„Bartosz” jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Obejmuje jedną konkurencję ? wyciskanie sztangi leżąc.

Jako jedyny w Polsce wpisany jest do kalendarza imprez dwóch związków: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych ?Start? i Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku,” Bartosz” odbywa się w Tarnobrzegu ,w Hali Widowiskowo Sportowej ?OSIR Wisła?.  Natomiast nazwa turnieju  nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta.

Gośćmi naszego turnieju  byli: Katarzyna Rogowiec ? dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu w narciarstwie klasycznym, Dorota Galińska ? mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym, Kamil Majek ? dwukrotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce, Arkadiusz Szyderski ? srebrny medalista mistrzostw Świata w kulturystyce, Łukasz Klejnberg ? wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu, Paweł Pachnik ? najsilniejszy człowiek ?Lata z Radiem? w konkurencji Strong Men, Mariusz Pudzianowski ? pięciokrotny mistrz Świata w konkurencji Strong Men,Krystian Herba uczestnik programu” Mam talent” w pokazie trialu rowerowego.

W programie specjalnym zobaczymy:
-Krystiana Herbę w profesjonalnym pokazie akrobacji rowerowych,
-Delfina Przeszłowska, Bartłomiej Byjoś w pokazach gimnastyki akrobatycznej,
-Tomasza Cudaka w pokazie kulturystycznym,

Przyjdź i podziwiaj mistrzów sztangi w rywalizacji sportowej

Serdecznie zapraszamy ? organizatorzy