Tenis stołowy na wózkach – zwycięstwo gospodarzy

Pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Pan Norberta Mastalerza i Posła na Sejm RP Mirosława Pluty oraz Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego odbył się w ten weekend ogólnopolski, Jubileuszowy V Turniej Tenisa Stołowego Najlepszych w Polsce Zawodników na Wózkach TOP 10 – TETRA TOP ? TOP KOBIET Tarnobrzeg 2011. 

Wystąpili Reprezentanci Polski, najlepsi zawodnicy na wózkach w tenisie stołowym w kraju.

Po raz kolejny zawodnicy rozgrywali zawody na Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49, turniej poprowadził jako sędzia główny Pan Henryk Oleksiuk, pomagał mu sędzia Pan Janusz Malarz oraz sędziowie przy stołach Jacek Lachor, Wiesław Byczek, Krzysztof Kowalski, Piotr Mikera, Radosław Nitek, Szymon Kwiatkowski.

Uczestnicy zakwaterowani byli jak co roku w Hotelu Karolina i w Hotelu Kameleon w Tarnobrzegu oraz w Hotelu Basztowy w Sandomierzu. Catering – obiady na hali sportowej zapewniła Spółdzielnia Socjalna KONAR. Na pięciolecie turnieju Cukiernia Piotrowscy przygotowała miłą niespodziankę w postaci tortu.

W turnieju TOP 10 zwycięża Maciej Nalepka a drugie miejsce zajmuje Krzysztof Żyłka obaj zawodnicy z Reprezentacji Polski, z IKS Tarnobrzeg, a trzecie miejsce zajmuje Rafał Lis Start Siedlce.

W turnieju TETRA TOP również wygrywają zawodnicy z Kadry Polski, Rafał Czuper Start Białystok i Tomasz Jakimczuk Start Zielona Góra przed zawodnikiem gospodarzy Rajmundem Ziębą IKS Tarnobrzeg.
Dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wszystkich turniejów. Dziękuje obsłudze zawodów, sędziom, dyrekcji ZSP nr 1 i wszystkim pracownikom tej szkoły, którzy nam pomagali. Podziękowania dla sponsorów, Prezydenta Tarnobrzega i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego za wsparcie finansowe. Dziękuje zawodnikom za walkę fair play i wspaniałe, emocjonujące pojedynki. Wygrali faworyci, gratulacje i to cieszy przed ich dalszymi występami międzynarodowymi w tym roku. Miłe zaskoczenie to wysokie szóste miejsce Daniela Staszaka. Turniej ten jak i organizowany dwa tygodnie wcześniej turniej międzynarodowy to promocja tenisa stołowego na wózkach i promocja Tarnobrzega. Walczymy o powstanie z prawdziwego zdarzenia kadry wózków z dobrym profesjonalnym trenerem, by ta dyscyplina sportowa mogła się odpowiednio rozwijać. Trzymajmy kciuki by ten nasz cel, zakończył się powodzeniem. Zapraszam za rok na kolejny turniej do Tarnobrzega – Rajmund Zięba

Wyniki
Turniej indywidualny – TOP 10: 

1. Maciej Nalepka ? IKS Tarnobrzeg
2. Krzysztof Żyłka – IKS Tarnobrzeg
3. Rafał Lis ? Start Siedlce
4. Sławomir Przybysz ? Start Skierniewice
5. Mariusz Czerwiński ? Start Radom
6. Daniel Staszak ? Start Wrocław
7. Dariusz Rzewuski – Start Siedlce
8. Mariusz Siewierski ? Start Triumf Bydgoszcz
9. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa
10. Adam Kinowski – Start Poznań

Turniej indywidualny – TETRA TOP:
1. Rafał Czuper – Start Białystok
2. Tomasz Jakimczuk – Start Zielona Góra
3. Rajmund Zięba – IKS Tarnobrzeg
4. Piotr Sokalski – IKS Tarnobrzeg
5. Michał Zienkiewicz – IKS Tarnobrzeg
6. Mateusz Walski – IKS Tarnobrzeg

Turniej deblowy Open 
1. Rafał Lis Siedlce/Mariusz Czerwiński Radom
2. Maciej Nalepka IKS Tarnobrzeg /Krzysztof Żyłka IKS Tarnobrzeg
3. Dariusz Rzewuski – Start Siedlce/ Daniel Staszak ? Start Wrocław
4. Adam Kinowski – Start Poznań /Mariusz Siewierski Triumf Bydgoszcz
5. Jarosław Stefaniak – IKS Warszawa/ Sławomir Przybysz ? Start Skierniewice
6. Rafał Czuper Start Białystok/Tomasz Jakimczuk Zielona Góra
7. Rajmund Zięba IKS Tarnobrzeg /Piotr Sokalski IKS Tarnobrzeg
8. Michał Zienkiewicz – IKS Tarnobrzeg/Mateusz Walski – IKS Tarnobrzeg