Przedszkole Integracyjne zostanie przeniesione

Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz podtrzymał swoją decyzję o nowej lokalizacji Przedszkola Integracyjnego Nr 9.

Zanim to zrobił wnikliwie przeanalizował wszystkie argumenty rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz wysłuchał szeregu opinii fachowców i samorządowców z różnych miejsc w kraju.

Opinii radnych nie zasięgał, bo sprawa nie dotyczy likwidacji placówki, lecz jedynie zmiany jej adresu ? co leży w wyłącznej gestii Prezydenta Miasta.

Prezydent tak, jak obiecał, spotka się z rodzicami dzieci uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego i wyjaśni im szczegółowo motywy swojej decyzji. Jego zdaniem ? przeniesienie przedszkola z budynku przy ulicy Dekutowskiego do kompleksu Szkoły Podstawowej nr 9 (przy ulicy Wiejskiej) jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych, m.in. dlatego, że w szkole działają już klasy integracyjne, co ułatwi przedszkolakom z ?9? ciągłość kształcenia. 

– Prezydent zapewnia, że jego służby – przygotowują przeprowadzkę, nową siedzibę i ofertę dydaktyczną przedszkola – w najdrobniejszych szczegółach, zapewniając m.in. sprawny transport do placówki i dostęp do gabinetu rehabilitacyjnego. Dzięki czemu ? formuła placówki się nie zmieni, a dobro jej wychowanków nie ucierpi w najmniejszym stopniu ? mówi Wojciech Malicki, dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta.