Marszałek Schetyna gościł w Tarnobrzegu

O przyszłości Jeziora Tarnobrzeskiego i bardzo dobrze rozwijającej się Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozmawiał Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz z Marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną i posłami z naszego regionu.

Podczas swojej wizyty na Podkarpaciu Marszałek Schetyna odwiedził m. in. Tarnobrzeg. Marszałkowi Sejmu towarzyszyła grupa posłów wśród nich Krystyna Skowrońska, Renata Butryn, Zbigniew Rynasiewicz, Mirosław Pluta, a także europosłanka Elżbieta Łukacijewska, Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński i Przewodnicząca Sejmiku Teresa Kubas-Hul.

Na samym początku swojej wizyty Grzegorz Schetyna zobaczył halę produkcyjną Pilkington NSG Group Flat Glass Business. O bardzo dobrze rozwijającej się Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej opowiadał Paweł Stawowy, z-ca dyrektora tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu. ? Strefa jest imponująca. Od razu widać tu nowoczesność. A wiem, że są plany dalszej rozbudowy ? mówił Marszałek Sejmu.

Później Marszałek kilka chwil spędził nad Jeziorem Tarnobrzeskim. O dawnej kopalni siarki, a także procesie rekultywacji opowiedział Zbigniew Buczek, dyrektor Kopalni Siarki Machów. Natomiast o planach, możliwościach wykorzystania akwenu, a także oczekiwaniach mieszkańców Tarnobrzega z Marszałkiem rozmawiał Prezydent Mastalerz. Jak przyznał Marszałek, nasze jezioro jest niezwykłym miejscem i ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać w szczególności w branży turystycznej. Pytany później przez dziennikarzy o wrażenia z wizyty nad Jeziorem Tarnobrzeskim i rozmowy z Prezydentem Tarnobrzega, przyznał, że nie spodziewał się tak czystej wody i tak dużego akwenu. ? Prezydent Mastalerz opowiedział mi o planach związanych z Jeziorem, o rozmowach z samorządami i władzami kopalni. Jest chęć współpracy. Chociaż to dopiero początek, to już robi dobre wrażenie. Myślę, że do rozmów o jeziorze wrócimy po 9 października ? mówił Grzegorz Schetyna.

Na koniec swojej wizyty Marszałek Schetyna spotkał się z młodymi tarnobrzeżanami w Wyższej Szkole Handlowej Wydział Zamiejscowy w Tarnobrzegu, gdzie wręczył nagrody laureatom konkursu ?Świadomy, młody obywatel?. ? Polityka, życie publiczne i społeczeństwo obywatelskie to bardzo ważne sprawy, które należy doceniać. W szczególności w dzisiejszych czasach, kiedy wielu ludzi jest odwróconych plecami do spraw publicznych. Polskiej polityce brakuje świeżości. Brakuje oddechu i świeżego spojrzenia, które właśnie mają młodzi ludzie. Dlatego gratuluję wam i dziękuję za wasze zaangażowanie ? mówił do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Grzegorz Schetyna. 

Fot. Agata Rybka
Info: UM